Річний тариф на газ: розбираємось, що це та які контракти передбачає

Річний тариф на газ: розбираємось, що це та які контракти передбачає

1 травня 2021 року в Україні вступив у силу річний тариф на газ для населення.

Як і очікували, ціни вищі, ніж 6,99 грн за куб, які уряд встановлював цієї зими. Втім, виглядає, що ці ціни нижчі, ніж ті, які будуть на ринку до наступного опалювального сезону. Тарифи стартують від 7,88 до 13,5 грн за кубометр газу.

Що ж по Житомирщині? ТОВ «Житомиргаз Збут» пропонує ціну 7,99, що є одним із низьких тарифів серед усіх компаній, а ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія» пропонує один із найвищих тарифів – 13,5 грн за кубометр газу. Передбачається, що ціни на газ для населення будуть ринковими, як цього й вимагає закон, але споживачі матимуть змогу купувати газ за фіксованою ціною, яка не змінюватиметься впродовж року, – від 1 травня поточного року до 30 квітня наступного. 

У період дії річного контракту ціну можна буде змінювати лише у бік зменшення. Збільшувати ціну порівняно з тою, яка буде встановлена станом на 25 квітня, неможливо.

Відео дня

Окрім того, не варто забувати, що споживач має змогу змінювати постачальника, якщо ціна чи обслуговування його не влаштовує. Для цього потрібно лише повідомити нову газопостачальну компанію. Новий постачальник буде вирішувати всі технічні питання щодо розірвання договірних відносин клієнта зі старим постачальником. Зараз законодавство дозволяє змінювати постачальника газу онлайн.

Житомиряни, дізнавшись про ціни, довго обурювались та обговорювали цю тему у соцмережах.

 «Не морочте людям голови, і так важко жити. У 2020 році нормально платили кожен місяць, тому що ціни реально відповідали доходам, пенсіям, зарплатам. Робіть висновки», – написала Галина Зущенко.

 «Ціну міняють кожен місяць. А чому не кожен тиждень? А може, по парних числах одна ціна, а по непарних – інша?» – коментує Тарас Михайлович.

 «Интересно, много ли пенсионеров смогут вовремя разобраться, куда, на какой тариф и когда нужно переходить» – цікавиться Elena In.

Постачальники також можуть запропонувати споживачам інші, так звані комерційні, контракти, умови яких відрізнятимуться від базових. Давайте розберемо, чим саме вони відрізняються.

Базові контракти

Базова річна пропозиція кожної компанії, що постачає газ населенню, діятиме від 1 травня 2021 р. до 30 квітня 2022 р., незалежно від того, коли сам споживач підписав контракт. Впродовж цього часу постачальник не має права змінювати ціну, крім як у бік зменшення. Базові річні контракти запропонують споживачам автоматично.

Споживачі, які свого часу вже уклали з постачальниками річні контракти за фіксованою ціною, отримуватимуть його за такою ціною до завершення 12 місяців дії контракту.

Якщо ви обрали базовий контракт, то маєте сплачувати рахунки до 25 числа наступного місяця. Навіть уклавши річний контракт з одним постачальником, споживач зможе перейти до іншого.

Комерційні пропозиції

Крім базових річних контрактів, постачальники газу можуть запропонувати споживачам й інші продукти – наприклад помісячні контракти з різними умовами.

У НКРЕКП запевняють, що процедура зміни постачальника залишається простою і відкритою.

Заявити про бажання перейти на інший контракт споживач може через сайт чи кол-центр постачальника, свій особистий кабінет, мобільний додаток – тобто так само, як зазвичай зв’язується зі своїм постачальником. Водночас заново подавати документи, потрібні для укладання контракту з тим самим постачальником, не потрібно.

Споживач може вимагати, щоб постачальник впродовж 15 днів підтвердив, що отримав його запит. Але якщо постачальник відмовляє споживачеві у переході на інший контракт, то повинен повідомити це не пізніше ніж через 10 днів після того, як отримав запит споживача.

Про перехід на іншу комерційну пропозицію постачальник має повідомити споживача не пізніш ніж через три робочі дні.

Крім того, постачальник газу може змінити умови будь-якої комерційної пропозиції, але повинен попередити про це споживача щонайменше як за місяць до змін. Проте зміна ціни на газ не вважається зміною умов комерційного контракту.

Такі самі правила діють, коли постачальник взагалі вирішує відмовитися від якогось комерційного тарифу.

Водночас постачальник матиме право самостійно вирішувати, чи може клієнт повернутися до базового контракту або ж чи приймати назад споживача, який колись перейшов до іншої компанії.

Усі умови базових та комерційних контрактів постачальник повинен зберігати на своєму сайті впродовж трьох років, він також має повідомляти про зміни в особистому кабінеті споживача та на квитанціях.

Нагадуємо про важливість вчасного подання показань лічильника та про послугу «постачальника останньої надії» (ПОН), яка в Україні є законодавчо передбаченою. Таким постачальником для населення є «Нафтогаз України». Якщо споживач залишився без свого постачальника газу – він може скористатися послугами ПОН, але водночас в термін до 60 днів споживач зобов'язаний вибрати нового постачальника газу і укласти з ним договір. Ціна газу від ПОН у травні 2021 становить 9,57 грн за кубометр.

Марія Кравчук

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:21 Книжкова площа» в Житомирі: приєднуйся до всеукраїнського книгообміну 16:15 Фахівці виявили 2 точки перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів згорання в Березині і 5 точок - в Житомирі 16:00 25-річна організаторка і неповнолітні учасники - у Житомирі викрили міжрегіональний канал поширення психотропів photo_camera 15:53 Унаслідок вибухів біля Березини пошкоджено будівлю Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука photo_camera Від читача 17:48 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 15:42 У Житомирі стартував проєкт «Розробка цифрових муніципальних сервісів для демобілізованих ветеранів в Україні». ФОТО. ВІДЕО play_circle_filled 15:30 Для мешканців села Березина розгорнуто штаб гуманітарної допомоги 15:22 Триває ліквідація надзвичайної ситуації в Березині - рятувальники показали наслідки вибухів photo_camera 15:00 Короткочасні дощі і спека - погода найближчих днів 14:39 Прокуратура довела вину уродженця Донеччини, який виправдовував  збройну агресію рф 14:20 СБУ та ДБР затримали на Херсонщині охоронця російської в’язниці, який переховувався від правосуддя 14:00 Захисникам від Житомирської громади відправили обладнання на 611 тис грн 12:41 Спеціалісти Держпродспоживслужби Житомирщини допомогли споживачу повернути 5800 гривень за неякісний товар 12:20 Фахівці Екоінспекції працюють на місці надзвичайної ситуації в Глибочицькій громаді photo_camera 12:00 У Житомирі стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 11:40 Житомирщина в скорботі: в бою з російськими окупантами загинув поліцейський Віталій Боряченко 11:20 Кількість постраждалих зросла до 82 осіб: Віталій Бунечко - про стан ліквідації наслідків вибуху в селі Березина 11:17 У ДТП в Романівській громаді травмовано двох людей 11:00 Чоловіку, який протягом 4 років ґвалтував та вчиняв сексуальне насильство відносно своєї падчерки, загрожує довічне ув'язнення 10:40 Анімовані тролі та велетні: у Житомирі відкривають магічний Парк Легенд (Новини компаній) photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up