Бюджет-2018: на освіту та медицину громадам не вистачає більше 20 млрд грн

Бюджет-2018: на освіту та медицину громадам не вистачає більше 20 млрд грн

Кабмін вніс на розгляд Парламенту проект державного бюджету на наступний рік та відповідні зміни до Бюджетного кодексу України. Питань чимало. Cтарі проблеми в поданому проекті так і залишились – передбачених у бюджеті коштів недостатньо для виконання місцевими органами влади делегованих урядом повноважень. Намагання перекласти проблеми виконання державного бюджету на місцеве самоврядування постійно зростають. Про це повідомив аналітик з питань бюджету Асоціації міст України Ігор Онищук.

 

Фінансові нормативи бюджетної забезпеченості у галузях освіти та охорони здоров’я, розраховані Мінфіном, не відповідають реальним потребам споживачів послуг.

«Обсяги освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету не забезпечують мінімальну потребу в коштах на галузі освіти та охорони здоров’я, навіть на захищені статті видатків.

По освітній субвенції не закладено жодного відсотку росту, в той час коли обіцяно зростання заробітної плати педпрацівникам на 25%. Матиме місце вимивання власних коштів місцевих бюджетів.

Відео дня

По медичній субвенції ріст закладено лише на рівні 8%, при тому що вже зараз ця галузь недофінансовується на 30%. При цьому, очікується значне зростання цін на енергоносії (згідно з очікуваннями Мінекономрозвитку на 20%), що стане додатковим навантаженням на місцеві бюджети», – розповідає Ігор Онищук.

У зв’язку із підвищенням заробітної плати органи місцевого самоврядування витрачають значні кошти на галузі освіти й охорони здоров’я з власних джерел доходів, відволікаючи фінансовий ресурс, який міг би бути спрямований на розвиток власної інфраструктури.

Обсяг недофінансування за освітньою субвенцією – 13,3 млрд грн, за медичною – 7 млрд грн.

«Найбільше занепокоєння викликає, по-перше, знищення мотиваційного механізму нарощувати власні доходи місцевих бюджетів, оскільки тепер фактично не 50%, а всі 80% суми перевищення доходів вилучатимуться до державного бюджету.

По-друге, Кабмін ініціює черговий етап перерозподілу повноважень.

Відтепер уряд пропонує фінансування пільг населенню за житлово-комунальні послуги, а також погашення заборгованості по таких послугах, що утворилася за минулі роки, здійснювати за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Не забезпечено належним ресурсом в наступному році перші вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів новостворених громад.

Компенсаційний ресурс за пільги зі сплати земельного податку суб’єктам космічної діяльності та літакобудування надані державою просто мізерні», – зазначив аналітик з питань бюджету Асоціації міст України.

Додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров’я (16,5 млрд грн) передана лише на рівень обласних бюджетів, що дискредитує сам принцип переходу на прямі міжбюджетні відносини громад і ставить у залежність від вищого рівня.

Також це може спричинити ріст корупційних ризиків, оскільки порядок подальшого перерозподілу область визначає самостійно, без будь-яких погоджень.

«Фінансування пільг на проїзд держава повністю переклала на місцеві бюджети. Нагадаю, що останнім часом катастрофічно зростає заборгованість перед перевізниками та надавачами послуг. Так, “Укрзалізниця” заявила про скасування окремих зупинок, а “Укртелеком” направив численні звернення в судові інстанції та пригрозив припиненням надання послуг.

При збереженні таких намірів, розбудовувати власну інфраструктуру місцевій владі не буде з чого, оскільки кошти будуть йти виключно на делеговані повноваження та забезпечення поточних потреб. Як наслідок, сфери благоустрою, ЖКГ, дорожня інфраструктура тощо залишаться без фінансування», – наголосив Ігор Онищук.

Нагадаємо, заборгованість по зарплаті медичним працівникам Житомира до кінця року складе 63 млн гривень.

Матеріал підготований у рамках співпраці з проектом «VoxConnector».

Алла Гетьман

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:51 У Попільні під колесами потяга загинула 33-річна жінка 16:21 У Житомирі вшанували пам’ять жертв Чорнобиля до 38-х роковин Чорнобильської катастрофи photo_camera 16:00 СБУ і Нацполіція затримали «чорних зброярів», які намагались продати криміналітету трофейні гранатомети та вибухівку photo_camera 15:39 Вихідні принесуть в Україну суху і теплу погоду Від читача 14:27 «Від традицій до сучасності». У Житомирі проведуть великодній майстерклас із розпису писанок 15:20 Житель Андрушівської ТГ «заробляв», користуючись підробленим посвідченням водія 15:00 25 квітня рятувальники відкачали близько 400 кубів води з домогосподарств області photo_camera 14:41 У Бердичеві підприємиця організувала підпільний бізнес з продажу цигарок: комерсантці повідомили про підозру photo_camera 14:39 Видатки бюджету області за 3 місяці склали 3,8 мільярда гривень 14:00 На Житомирщині затримали керівника благодійного фонду, який торгував автомобілями, ввезеними для ЗСУ photo_camera 13:00 Житомир в Instagram: погодний калейдоскоп 12:39 Житомир та Гауда мають намір стати партнерами photo_camera 12:19 Застрелив дружину з ревнощів – жителя Бердичівського району ув’язнили на 7 років і 6 місяців 12:02 Радомишльська громада розповіла колегам як налагоджувати міжнародну співпрацю 11:43 У Житомирському районі знайшли схрон з боєприпасами, в Чуднівському – рушницю та самопал photo_camera 11:20 Розмір шкоди, нанесеної довкіллю КП «Автотранспортне підприємство 0628», яке обслуговує міське сміттєзвалище, становить майже 840 тис. грн 11:00 В Оліївській громаді - ДТП з трьома травмованими, серед яких 12-річна дитина 10:41 Поліція розшукує 77-річного жителя Овруччини 10:20 На клумбах Житомира цьогоріч планують висадити понад 80 тисяч квітів photo_camera 10:00 До 4-х років позбавлення волі з іспитовим строком засудили матір, яка покусала власну дитину
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up