Соколова гора та втрачена земля

Соколова гора та втрачена земля

Не так давно з'ясувалося, що Житомир «загубив» майже 50 га своєї території.

Жителі району Соколова гора тривалий час скаржились на проблеми з дорогами, електрикою, з отриманням інших комунальних послуг. Особливо дивувало те, що частина жителів району мали житомирську реєстрацію, а інша  – реєстрацію в селі Іванівка. Майже в шаховому порядку ділянки надавались всіма установами, які тільки мали змогу офіційно поставити печатку на державному акті. На зустрічі з представниками громади Житомирський міський голова Сергій Сухомлин відповів, що не може допомогти жителям цього району, адже територія належить селу Іванівка, а витрачати кошти Житомирської ОТГ можна за законом тільки на територію міста. Але тут відбулася несподіванка для всіх чиновників Житомирської міської ради та геокадастру. З'ясувалося, а точніше, сам геокадастр послався на документ, в якому стверджується, що майже 50 га землі між селом Іванівка та містом Житомир було у 1992 році передано фірмі «Житомирбудзамовник» Житомирського виконкому для індивідуального житлового будівництва. Також дивним чином всі чиновники та міський голова в один голос стверджували, що їм невідомий цей документ. Як вийшло, що державний акт на землю виявився загубленим та забутим – тема окремого журналістського розслідування.

Минулого тижня жителі району Соколова гора зустрілися з керівництвом селища Іванівка і отримали також дивний коментар відносно того, що влада Іванівки неодноразово повідомляла владу Житомира про існування даного документа. Можемо припустити, що ніхто із вказаних двох державних установ не мав бажання вирішувати проблеми жителів району і додати таким чином проблем собі.

На чергових зборах частина жителів звернулася до Житомирського міського голови Сергія Сухомлина з такою заявою: «Ми, жителі мікрорайону «Соколова гора», просимо Вас завершити процес приєднання нашого масиву до м. Житомира, який був розпочатий ще у 1992 р., про говорить державний акт на право користування землею Б №0790852, яким Іванівська сільська рада передала фірмі «Житомирбудзамовник» Житомирського міськвиконкому в безстрокове користування 51,6 га землі для індивідуального житлового будівництва. На сьогодні частина жителів нашого мікрорайону зареєстрована у м. Житомирі, оскільки тривалий час саме міська влада розпоряджалася цими землями, а частина має реєстрацію у с. Іванівка.

У даний час ми маємо наступні проблеми:

- врегулювання земельних відносин (реєстрація жителів, перереєстрація права власності земельних ділянок та будівель);

- обслуговування інфраструктури району (обслуговування автомобільних доріг, освітлення вулиць, вивіз сміття);

- доступ до медичних та освітніх послуг у м. Житомирі.

Просимо:

- завершити процес приєднання земель до м. Житомира;

- розширити межі м. Житомира та внести зміни до Генерального плану міста в частині 51,6 га земель Іванівської сільської ради, процес передачі яких був розпочатий ще 1992 р., згідно з Актом Б №0790852».

Ми обов'язково повідомлятимемо наших читачів про те, як у подальшому будуть розвиватися події та яке рішення прийме влада Житомира. А поки що продовжується збір підписів під зверненням жителів мікрорайону Соколова гора до Житомирського міського голови Сергія Сухомлина.

Руслан Мороз

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up