Як зробити заземлення розетки: основні етапи виконання робіт

Життя сучасної людини неможливе без електрики і працюючих з її допомогою електроприладів або пристроїв.

Відомо, що у побутовій мережі 220 В для підключення електроприймачів до джерела живлення використовують розетку, але не всі знають, що існує дві основні категорії даного виду електротоварів – з заземлюючим контактом і без нього.

Класифікація виробів

Принциповою відмінністю між двома типами даних пристроїв є наявність заземлення. У розетках застарілого зразка, які встановлювалися в радянські часи, не передбачалося наявність даного контакту. Це пов'язано з тим, що згідно з ГОСТу, побутова електротехніка, що випускалася в той час, не підлягала обов'язковому облаштуванню захисного заземлення і, як наслідок, електрична мережа була двополюсна. Дроти живлення мали дві жили – одна була фазою, інша – нулем.

Сучасна електротехніка, зроблена за європейськими стандартами, має трьохполюсне виконання:

  • фаза;
  • нуль;
  • земля.

Більш детально ознайомитись із різними зразками продукції та вибрати розетку iз заземленням можна на сайті elektrovoz.com.ua.

Як це працює?

Всі металеві частини сучасних електроприладів з'єднуються гальванічним зв'язком з контуром заземлення об'єкта через спеціальний контакт, який є на вилці і розетці. У тому випадку, якщо станеться замикання фазного полюса на корпусі приладу, електричний потенціал перейде через вилку і розетку на заземлюючий контур, що дозволить уникнути поразки людини електричним струмом. Виняток становлять пристрої з пластиковим корпусом – вони не мають третього полюса, тому що пластмаса є хорошим діелектриком і виключає можливість потрапляння під напругу при випадковому дотику.

Підключення розетки із заземленням

Для правильного і безпечного підключення розетки із заземленням, придбаної в інтернет-магазині https://elektrovoz.com.ua/uk/, необхідно виконати наступні дії:

  • повністю знеструмити домоволодіння, тобто відключити вхідний автомат;
  • перевірити відсутність напруги за допомогою тестера або індикатора;
  • демонтувати стару розетку і підрозетник або, у разі монтажу нової проводки, встановити новий підрозетник і розетку з заземленням;
  • зачистити від ізоляції проводи (нульовий, фазний);
  • за допомогою гвинтів зафіксувати всі дроти в спеціально призначених для них роз'ємах;
  • встановити і зафіксувати нову розетку.

Для зручності монтажу треба враховувати, що фазний провід має червоний або коричневий колір, нульовий – синє забарвлення, а заземлюючий провідник – жовто-зелену колірну гамму.

Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:20 Святкуйте День молоді в Житомирі 16:00 Перший день війни: як це було 15:52 Реконструкція скверу на розі вулиць Лятошинського та Небесної сотні: презентація проекту у 5 млн грн 15:45 Суд у справі нападу на житомирського журналіста вже десятий раз переноситься. ВІДЕО play_circle_filled 15:40 Житомиряни вшанували пам'ять жертв загиблих в роки війни 15:20 В Олевському районі ліквідували пожежу сухої трави, що загрожувала житловому сектору 15:05 Фотофакт: на вулиці Грушевського невідомі руйнують асфальт 14:44 Нова концепція розвитку екстреної допомоги 14:16 У Житомирі відбувся футбольний турнір пам`яті загиблого в зоні проведення ООС Дмитра Рудя 14:00 31 юний спортсмен Житомирщини навчатиметься на спортивному відділенні у ліцеї для обдарованих дітей 12:44 Житомиряни вшанували пам'ять жертв війни 12:19 Колишня військова планує відкрити «Дім ветеранів» у Житомирі

На календарі знову 22-е червня.

Національний проект «Нові лідери» продовжує відкривати цікаві ідеї цікавих людей.

Інформація щодо якості води відкритих водойм у місцях масового відпочинку по області.

Мін’юст удосконалив норму законопроекту №8296 щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up