Життя сучасної людини неможливе без електрики і працюючих з її допомогою електроприладів або пристроїв.
Відомо, що у побутовій мережі 220 В для підключення електроприймачів до джерела живлення використовують розетку, але не всі знають, що існує дві основні категорії даного виду електротоварів – з заземлюючим контактом і без нього.
Принциповою відмінністю між двома типами даних пристроїв є наявність заземлення. У розетках застарілого зразка, які встановлювалися в радянські часи, не передбачалося наявність даного контакту. Це пов'язано з тим, що згідно з ГОСТу, побутова електротехніка, що випускалася в той час, не підлягала обов'язковому облаштуванню захисного заземлення і, як наслідок, електрична мережа була двополюсна. Дроти живлення мали дві жили – одна була фазою, інша – нулем.
Сучасна електротехніка, зроблена за європейськими стандартами, має трьохполюсне виконання:
Всі металеві частини сучасних електроприладів з'єднуються гальванічним зв'язком з контуром заземлення об'єкта через спеціальний контакт, який є на вилці і розетці. У тому випадку, якщо станеться замикання фазного полюса на корпусі приладу, електричний потенціал перейде через вилку і розетку на заземлюючий контур, що дозволить уникнути поразки людини електричним струмом. Виняток становлять пристрої з пластиковим корпусом – вони не мають третього полюса, тому що пластмаса є хорошим діелектриком і виключає можливість потрапляння під напругу при випадковому дотику.
Для правильного і безпечного підключення розетки із заземленням, придбаної в інтернет-магазині https://elektrovoz.com.ua/uk/, необхідно виконати наступні дії:
Для зручності монтажу треба враховувати, що фазний провід має червоний або коричневий колір, нульовий – синє забарвлення, а заземлюючий провідник – жовто-зелену колірну гамму.
№ 9 від 16 квітня 2025
Читати номер