Як зробити заземлення розетки: основні етапи виконання робіт

Життя сучасної людини неможливе без електрики і працюючих з її допомогою електроприладів або пристроїв.

Відомо, що у побутовій мережі 220 В для підключення електроприймачів до джерела живлення використовують розетку, але не всі знають, що існує дві основні категорії даного виду електротоварів – з заземлюючим контактом і без нього.

Класифікація виробів

Принциповою відмінністю між двома типами даних пристроїв є наявність заземлення. У розетках застарілого зразка, які встановлювалися в радянські часи, не передбачалося наявність даного контакту. Це пов'язано з тим, що згідно з ГОСТу, побутова електротехніка, що випускалася в той час, не підлягала обов'язковому облаштуванню захисного заземлення і, як наслідок, електрична мережа була двополюсна. Дроти живлення мали дві жили – одна була фазою, інша – нулем.

Сучасна електротехніка, зроблена за європейськими стандартами, має трьохполюсне виконання:

  • фаза;
  • нуль;
  • земля.

Більш детально ознайомитись із різними зразками продукції та вибрати розетку iз заземленням можна на сайті elektrovoz.com.ua.

Як це працює?

Всі металеві частини сучасних електроприладів з'єднуються гальванічним зв'язком з контуром заземлення об'єкта через спеціальний контакт, який є на вилці і розетці. У тому випадку, якщо станеться замикання фазного полюса на корпусі приладу, електричний потенціал перейде через вилку і розетку на заземлюючий контур, що дозволить уникнути поразки людини електричним струмом. Виняток становлять пристрої з пластиковим корпусом – вони не мають третього полюса, тому що пластмаса є хорошим діелектриком і виключає можливість потрапляння під напругу при випадковому дотику.

Підключення розетки із заземленням

Для правильного і безпечного підключення розетки із заземленням, придбаної в інтернет-магазині https://elektrovoz.com.ua/uk/, необхідно виконати наступні дії:

  • повністю знеструмити домоволодіння, тобто відключити вхідний автомат;
  • перевірити відсутність напруги за допомогою тестера або індикатора;
  • демонтувати стару розетку і підрозетник або, у разі монтажу нової проводки, встановити новий підрозетник і розетку з заземленням;
  • зачистити від ізоляції проводи (нульовий, фазний);
  • за допомогою гвинтів зафіксувати всі дроти в спеціально призначених для них роз'ємах;
  • встановити і зафіксувати нову розетку.

Для зручності монтажу треба враховувати, що фазний провід має червоний або коричневий колір, нульовий – синє забарвлення, а заземлюючий провідник – жовто-зелену колірну гамму.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up