6 травня - Всесвітній день боротьби з астмою

6 травня - Всесвітній день боротьби з астмою

Всесвітній день боротьби з астмою спрямований на підвищення якості допомоги астматикам у всьому світі.

Астма є доволі поширеним хронічним захворюванням, що потенційно має серйозні наслідки. Вона спричиняє респіраторні синдроми. Люди, які хворіють на астму, страждають від частих нападів задишки, хрипів, стискання у грудях, кашлю, що іноді вимагає термінової медичної допомоги та може мати летальні наслідки. Симптоми захворювання пов’язані з бронхоспазмом — звуженням дихальних шляхів, що спричиняє утруднений вдих повітря, а також із потовщенням стінок дихальних шляхів та збільшенням слизу.

Захворювання  провокують сильні емоції, фізичні навантаження, холодне повітря. Небезпеку представляють алергени: кліщі, пил на побутових предметах, домашні тварини, дим, цвіль, хімічні сполуки.

Життя з астмою може бути повноцінним. Контроль за симптомами – головна мета лікування астми.

Відео дня

Як контролювати захворювання?

Не рідше одного разу на рік проходьте огляди у свого сімейного лікаря навіть коли почуваєтеся добре і немає проблем з диханням. Відвідавши лікаря, Ви маєте отримати письмовий план дій щодо астми, щоб ви чітко знали як діяти, коли ваша астма погіршується.

Переконайтеся, що ви знаєте, як користуватися своїм інгалятором правильно, і використовуйте  його так часто, як рекомендує лікар. Інгалятор – це засіб доставки ліків в бронхи, який є основним в лікуванні бронхіальної астми і містить профілактичні препарати, що захищають легені та запобігають нападам астми.

Мінімізуйте вплив факторів, які можуть провокувати появу симптомів, загострення захворювання. Найчастіше це інфекції (частіше вірусні) та алергени. В силах пацієнта врегулювати харчування, виключивши харчові алергени, створити умови вдома, які зменшують контакт з пилом. І звичайно, пацієнт з бронхіальною астмою і куріння – речі несумісні.

Запорукою успішного лікування бронхіальної астми є дисципліноване дотримання всіх рекомендацій, призначень лікаря, самоконтроль, освіта та самоосвіта.

Щоб зменшити ризики бронхіальної астми:

  • слідкуйте за чистотою вдома — регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення;
  • стежте за рівнем сухості повітря, за потреби — зволожуйте і фільтруйте його спеціальними приладами;
  • обмежте використання побутової хімії, а під час прибирання користуйтеся гумовими рукавичками і маскою;
  • при перших підозрах на алергію, зверніться до лікаря;
  • оскільки причиною астми можуть стати деякі препарати, не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем!

Піклуйтесь про власне здоров’я та своїх близьких!

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up