Житомирський письменник Григорій Цимбалюк розповів молоді про Майдан

Житомирський письменник Григорій Цимбалюк розповів молоді про Майдан

19 лютого в юнацькій бібліотеці відбувся вечір-вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «Майдан – подвиг нескорених». Спікером зустрічі став Григорій Цимбалюк – письменник, член Національної спілки письменників України, учасник АТО, який поділився з молоддю спогадами про доленосні події на Майдані.

Про подію розповідається на сайті Обласної бібліотеки для юнацтва.

На думку Григорія Цимбалюка, Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей, до гідного життя у нашій державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну – свої життя віддали найкращі. І більшість із них – молоді, сильні люди, які тільки починали жити.

Григорій Цимбалюк розповів про одного з Героїв Небесної Сотні – житомирянина Якова Зайка, з яким був особисто знайомий. Український громадсько-політичний діяч, журналіст і письменник білоруського походження Яків Зайко став одним iз найпомітніших діячів українського національно-демократичного відродження у Житомирі. Був народним депутатом України першого скликання. Він автор багатьох історичних і публіцистичних творів, серії книг «Літопис державотворення». З початком Революції Гідності без вагань пішов на Майдан. 18 лютого 2014 року, під час наступу силовиків на протестуючих в районі вулиці Інститутської, серце патріота не витримало, він помер від інфаркту. Яків Зайко пішов на Майдан боронити Україну і за неї поклав життя. 19 лютого 2016 року одна з перейменованих вулиць Житомира названа на честь героя. Григорій Миколайович представив фотогалерею зі світлин його життя та подій на Майдані, презентував та подарував бібліотеці книгу – «Він був справжнім. Спогади про Якова Зайка».

В діалозі зі студентами письменник зазначив, що Революція Гідності стала переломним етапом в історії української державності. Події на Майдані підтвердили незламність козацького духу, який пригнічувався віками, а також довели відвагу українських патріотів, які ціною власного здоров’я і життя відстояли майбутнє нашої держави, ставши символом нескореності та сили українського духу.

Григорій Цимбалюк закликав молодих людей бути свідомими патріотами свої держави і зазначив, що настав той час, коли кожен українець має зробити свій вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі.

Коментарі (1)
  • Искра

    Громадо, выбираймо Порошенка!
    Он любит Украину. Мать! До слёз!..
    А то, что коммуналка “высоченька” –
    За кровь, убийцам премия в ООС.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up