У Житомирі відкрили пам'ятник Івану Огієнку

Під акомпанемент потужної зливи у п'ятницю, 23 червня біля Свято-Михайлівського кафедрального собору у Житомирі відбулося відкриття пам'ятника видатному українцю Івану Огієнку.

У Житомирі відкрили пам'ятник Івану Огієнку

Захід розпочався з молитви у Свято-Михайлівському кафедральному соборі. Після молебню відбулося освячення пам'ятника митрополиту Іларіону (Огієнко).

Під час свого виступу на відкритті пам'ятника міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що постать Івана Огієнка для України - це духовний фундамент.

- Сьогоднішнє відкриття пам'ятника - це дійсно маленький крок до відродження Житомира. Ми маємо оновлену Михайлівську, новий пам'ятник. Але для мене найголовніше, що з'явилася ця скульптура, адже багато говорили про те, що цей пам'ятник потрібен місту, - зауважив Сергій Сухомлин.

- ІПам'ятник з'явився завдяки громаді, яка знайшла кошти на його втілення, - наголосив мер

Скульптуру втілили в життя житомирський скульптор Василь Фещенко, архітектор Валерій Головатенко. Виготовлений він за спонсорські кошти (меценат – Олександр Миколайович Медведюк) зі світло-сірого граніту.

Архітектор Валерій Головатенко. зауважив, що дуже задоволений результатом роботи: "Це композиція, на якій я наполягав, це класика".

Довідка. Митрополит Іларіон (Іван Іванович Огієнко), 2 (14) січня 1882, Брусилів — 29 березня 1972, Вінніпег, Манітоба, Канада — український вчений, митрополит УАПЦ, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог. Член Київського товариства старожитностей і мистецтв, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка. Перший ректор Кам'янець-Подільського державного українського університету.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up