У краєзнавчому музеї посольство Австралії в Україні презентуватиме фотовиставку про традиції корінного населення материка

У краєзнавчому музеї посольство Австралії в Україні презентуватиме фотовиставку про традиції корінного населення материка

 Житомирському обласному краєзнавчому музеї 6 березня посольство Австралії в Україні презентуватиме інформаційну виставку «Еволюція: Маски Торресової протоки».

Про це повідомляє прес-служба обласної ради.

Експозиція, яка складається з 26 графічних панелей (фотопанно), є пересувною і має на меті ознайомити міжнародну спільноту з культурним надбанням корінних народів Австралії.

Відвідувачі виставки матимуть змогу побачити карту і фото островів Торресової протоки, дізнатися більше про ритуальні маски і отримати інформацію про їхніх творців – представників корінного населення.

Відкриття виставки відбудеться з 14.00 до 15.30.

Довідково. У водах Торресової протоки – на водному шляху, що відокремлює Австралію та Папуа Нову Гвінею, поблизу північної частини Австралійського материка, розташовано понад 200 невеликих островів. Самобутня культура жителів островів у межах кожного острова чи навіть громади має свої особливості.

Виготовлення і носіння масок жителями островів є однією з найяскравіших традицій регіону. Вони виготовляються з панцирів морських черепах і вкриваються дивовижними візерунками, що наносяться загостреними каменями і мушлями за допомогою трафаретів.  

У давнину священні маски носили лише визнані чаклуни найвищого рангу, які мали здатність спілкуватися з предками духовного світу.

Вірування жителів островів не дозволяють їм з точністю відтворювати прадавні маски, оскільки вважається, що сучасні вироби можуть не стримати надприродних сил, які «живуть» у їхніх оригіналах. Майстри, виготовляючи маски за стародавніми техніками, відроджують духовний зв’язок із пращурами, а також відкривають давні ремесла й традиції світові.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up