У Гофмана козаки у 1648-му році співають пісню нашого сучасника

У Гофмана козаки у 1648-му році співають пісню нашого сучасника

Нещодавно у Житомирі відбулися зйомки чергового фільму. Цього разу у рідному краї свою стрічку «Відлуння» знімав наш земляк, відомий кінорежисер Валерій Шалига. 

Одну з ролей у картині зіграв популярний телеведучий, журналіст, а віднедавна ще й актор Олексій Суханов. «Дякую долі за досвід, емоції, цікавих та талановитих людей, з якими встиг познайомитися... дякую Богові за можливості...», – поділився відчуттями Олексій.

Режисер фільму Валерій Шалига родом з Чуднівського району. У Житомирі він також свого часу знімав ще один свій фільм – «1942», присвячений Великій Перемозі.

Тема війни і повоєнного життя присутня і в знаменитому 24-серійному фільмі «Віра. Надія. Любов» режисера Олексія Рудакова, який також знімався у Житомирі. 

Протягом двох останніх десятиліть у Житомирі почали знімати все більше популярних фільмів і серіалів. Житомирщина – батьківщина всесвітньо відомих акторів і режисерів. Відомі майстри кіно приїжджають сюди черпати натхнення.

Житомир можна впевнено назвати батьківщиною вітчизняного кінематографу. Адже саме тут у 1857 році народився один з перших кінематографістів Альфред Федецький, який зняв перший український фільм. Історичний кінопоказ братів Люм'єр відбувся 28 грудня 1895 року, а ще у вересні 1895-го Федецький провів зйомку сюжетів про Житомир.

Житомирщина дала світові таких відомих кіноакторів як «мама Роксолани» – Раїса Недашківська, «Каменська» – Олена Яковлєва, «Пан Заглоба» – Мечислав Павликовський, засновник Чернівецького театру Петро Міхневич. З Новограда-Волинського батьки Семена Фаради. У Житомирі жила бабуся Володимира Висоцького. Тут працював батько Бориса Хмельницького. На Житомирщині жили предки Андрія Тарковського.

Природа і люди Житомирщини засвітилися у багатьох фільмах: «Батя», «Двоє», «Смерть шпигунам-2», «Нічна зміна», «Савраска», «Легка вода» та інших. У 2008 році на Путятинській площі у Житомирі чехи знімали документальний фільм про злочини НКВС проти чехів в Україні.

– Під час зйомок фільму «Савраска» були цікаві костюмовані зйомки з феєрверками у стилі XIX століття, – розповідає актор, ілюзіоніст з Житомира Валерій Городничий. – Народ зібрали ще вранці – почали знімати ввечері. Але найцікавіше, що цей епізод у фільм так і не увійшов.

– Житомир – це дуже мальовниче місто, – ділиться режисер серіалів «Віра. Надія. Любов» та «Я тебе ніколи не забуду» Олексій Рудаков. – Ми в нього закохалися!

У Житомирі проходять різні кінофестивалі. У 2008 році фестиваль «Кінотур» у нашому місті відвідав всесвітньо відомий польський режисер Єжи Гофман. З Житомиром його пов'язує фільм «Вогнем і мечем» за Генріком Сенкевичем. У культовому фільмі є курйозний момент. У 1648 році під Жовтими Водами козаки співають пісню «Наливаймо, браття», яка, на секундочку, була написана у ХХ столітті житомирянином Вадим Крищенком.

На фото: Фаня та Давид, дім яких забирають для гітлерівського інженера. У ролі Давида – Олексій Суханов, у ролі Фані – популярна українська актриса, житомирянка Анна Тамбова. Автор фото – Валерій Городничий.

Андрій Козаченко

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up