Книга – це дуже корисна річ, завдяки якій людина може пізнати щось нове для себе. Книги допомагають розвиватися і самовдосконалюватися.
У наш час з’явилися електронні книги, також можна читати книги з екрана монітора або телефону. Однак такий спосіб отримання знань не всім до смаку, адже у більшості людей швидко втомлюються очі від електронних носіїв. Також є ті, хто відчувають непідробне задоволення, коли тримають у руках паперову книгу, відчувають її запах…
З роками у людей, які захоплюються читанням книг, на полицях стає все більше і більше літератури, а місця для нових книг вже не так багато. Що ж робити в такій ситуації?
Вищезазначену проблему вирішили, створивши унікальний громадський рух – буккросинг. Буккросинг – це своєрідна бібліотека, яка працює без співробітників, але за допомогою звичайних людей, які захоплюються читанням.
Суть буккросингу полягає в тому, що людина, яка бере участь у цьому громадському русі, залишає в якому-небудь багатолюдному місці книгу для того, щоб її могла взяти і прочитати інша людина, а потім ця людина мусить таким же чином передати книгу наступному книголюбу. Людей, які беруть участь у цьому громадському русі, називають буккроссерами.
Сама ідея створення буккросінгу виникла у Рона Хорнбекера в 2001 році. Рон – великий поціновувач книг, сам працює інтернет-технологом. Рон вивчав різні веб-сайти, які призначені для відстежування переміщення об’єктів по всьому світу. Одного разу чоловік подумав: а що, якщо цими об’єктами будуть книги? Через місяць Рон втілив свою ідею. Був створений сайт BookCrossing.com, який дозволяв відстежувати місцезнаходження книг.
Буккросинг – це порятунок книг від безцільного знаходження на полицях, кругообіг знань і створення глобальної світової бібліотеки.
У Житомирі дане явище підтримали ще в 2016-2017 роках. Тоді було створено спеціальну поличку на Старому бульварі, неподалік пам’ятнику Пушкіну, де розміщувалися книги. Проте дуже швидко ця ідея згасла. Чи то не було попиту на такий рух, чи то книги вкрали – невідомо.
Також зона буккросингу була створена у Житомирській ОДА. У холі будівлі можна було взяти почитати різноманітну літературу.
На сьогоднішній день можна сказати, що буккросингу в Житомирі немає. Є поодинокі випадки обміну книжками, але це не можна назвати повноцінним букросингом.
Звісно хотілося б, аби цей рух повернувся у Житомир, адже обмін книжками – це дуже хороший спосіб ділитися корисною літературою з великою кількістю людей. А інколи ця література може змінити не лише бачення світу, а і все життя. Тому сподіваємося, що буккросинг повернеться у Житомир і знайде своїх прихильників.
Анна Сергієнко
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
№ 10 від 23 квітня 2025
Читати номер