Як відпочивати безпечно під час пандемії COVID-19?

Як відпочивати безпечно під час пандемії COVID-19?

Попри карантин через COVID-19, майже половина українців планують традиційну літню відпустку.

Причому 53% з тих, хто збирається відпочивати, робитимуть це в Україні.  Як відпочивати безпечно в умовах пандемії COVID-19 дорослим і дітям, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Популярність VS безпека

За інформацією Державного агентства розвитку туризму найпопулярніший туристичний напрям в Україні – Одещина. Також багато туристів їдуть до Львівської, Київської, Івано-Франківської, Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Черкаської та Харківської областей.

Наймасовішим морським курортом є Затока, а найбільш відвідуваними туристичними місцями – Старе місто у Львові та Києво-Печерська лавра у столиці. Серед природних туристичних об’єктів найпопулярнішим є заповідник Асканія-Нова. 

Відео дня

Але в умовах пандемії коронавірусу популярні місця не найкращий вибір для відпустки, нагадують лікарі. Адже карантин влітку триватиме далі.

«Ми повинні залишити основні протиепідемічні обмеження, зокрема обов’язковість захисних масок у громадських будівлях та транспорті, відповідальне ставлення до дотримання фізичної дистанції і не забувати про гігієну рук», – наголосив на початку червня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Тож не варто забувати про ці основні правила під час відпочинку. І за можливості краще їхати у відпустку своїм авто, а не в заповненому автобусі чи потязі. 

Нові правила для дитячих таборів

Цього літа МОЗ дозволив роботу дитячих таборів і санаторіїв, однак із дотриманням протиепідемічних обмежень. Кожен табір повинен пройти спеціальну комісію й отримати дозвіл від Держпродспоживслужби. На початку червня служба обстежила 142 заклади оздоровлення й відпочинку – і кожен третій із них не відповідав санітарним  вимогам. 

Як повідомили у відомстві, переважно у закладах бракувало матеріально-технічної бази, медичного персоналу, не було умов для  дотримання санітарно-протиепідемічного та дезінфекційних режимів, а також були проблеми із водозабезпеченням. 

«Питання оздоровлення та відпочинку дітей є особливо актуальними в умовах карантину. Держпродспоживслужба тісно співпрацює з органами місцевої влади та власникам оздоровчих закладів для виявлення порушень та їх подальшого усунення», – зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. 

Власне, протиепідемічні обмеження для дитячих таборів і санаторіїв затверджені у постанові головного санітарного лікаря від 8 червня. Обов’язковими є антисептики і постійний температурний скринінг. Не можна використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки, запрошувати до табору сторонніх людей чи батьків. МОЗ радить максимально зменшити кількість дітей у загонах, більше часу проводити надворі й уникати контактних ігор. Для заїзду дітям потрібно пройти медогляд і мати медичну довідку 079/о. 

Фахівці радять ретельно перевірити умови проживання та дотримання протиепідемічних вимог перед тим, як обрати базу відпочинку чи санаторій.

Не забувайте про аптечку

Експерти рекомендують перед відпусткою обов’язково завітати до сімейного лікаря. Він перевірить наявність обов’язкових щеплень та основні показники здоров’я. Адже відпустка – це завжди підвищений ризик отримати травму чи підхопити інфекцію.

Сімейний лікар підкаже, що необхідно покласти в аптечку на відпочинок. Найперше – це засоби від алергії, знеболювальні та спазмолітичні препарати, ліки для серця (наприклад, нітрогліцерин). Також слід взяти з собою засоби від розладу шлунку, ліки від кашлю та  нежиттю. 

«Перш ніж складати аптечку в дорогу, перевірте термін зберігання препаратів. Для зручності підпишіть упаковки: який препарат для чого використовується. А вже по приїзді складіть їх у прохолодне місце, далі від сонячних променів», – порадив завідувач консультативно-інформаційного відділу «1583» Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Олександр Комашко.

Також в аптечці повинні бути захисні засоби від сонця і комах, вата, бинт, пластир, хлоргексидин тощо. Звичайно, слід подбати і про ліки від хронічних хвороб, якщо вони є.

Лікарі кажуть, що не варто відмовлятися від відпустки через пандемію. Навпаки, це хороший спосіб зняти стрес і зміцнити імунітет. Однак лише за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів. 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:00 У Житомирській області чотири заклади охорони здоров’я надають медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда 10:39 Гуманітарний Хаб "Житомир" відправляє медичну допомогу на Сумщину 10:20 17-річний парубок ошукав пенсіонерку з Коростеня на 900 доларів та 13 тисяч гривень, налякавши звісткою про ДТП з її дочкою 10:00 Понад 1,6 млрд грн виділила держава на фінансування партій за останні два роки Від читача 12:56 У Житомирі відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху — як долучитися? 09:41 920 окупантів ліквідовані протягом доби 09:21 Оперативна інформація станом на 06.00 16 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 16 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі 17:52 У Коордштабі відбулася онлайн-зустріч з об’єднанням родин бійців 46-ої окремої аеромобільної бригади 17:30 Лука Нетяга виборов бронзову нагороду на чемпіонаті світу з дзюдо 2024 17:00 Заховався на ніч у крамниці: на Житомирщині поліція охорони затримала причетного до крадіжок чоловіка 16:20 Холодно, вітряно, з дощем і мокрим снігом - погода на тиждень 16:00 Дві ДТП і чотири травмованих - у Брусилові і Тетерівці photo_camera 15:42 Захворюваність на грип і ковід зменшилась в порівнянні з попереднім тижнем на 10% 15:40 У Житомирі прибрали зелені зони та громадські простори photo_camera 15:39 Очільника природного заповідника «Древлянський» викрили на «кришуванні» незаконних порубок у забруднених радіонуклідами лісах 15:20 27-річний киянин загинув у ДТП на Звягельщині 15:00 12 років за гратами: вирок 17-річному парубку, який безпричинно задушив односельчанку 14:40 Через майже два роки у Житомир на щиті повернувся 20-річний Герой Дмитро Дубенюк 14:20 У Народицькій ТГ повністю вигорів будинок: господаря врятували
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up