Новий Національний перелік: у лікарнях з'являться безкоштовні ефективні ліки для пацієнтів

Українські лікарні з 1 січня 2018 року зобов'язані забезпечувати пацієнтів стаціонару безкоштовними та ефективними ліками.

Новий Національний перелік: у лікарнях з'являться безкоштовні ефективні ліки для пацієнтів

«З 1 січня 2018 року для пацієнтів стаціонару всі ліки будуть безкоштовними» - такі заголовки статей охопили мережу інтернет. Чи насправді це так, взялися з'ясувати журналісти «20 хвилин».

І справді, на офіційному сайті МОЗу йдеться, що уряд ухвалив рішення про розширення Національного переліку основних лікарських засобів, що формує забезпечення населення якісними та ефективними ліками у 2018 році.

«Національний перелік основних лікарських засобів – це надзвичайно важлива частина медичної реформи, одне із завдань якої – гарантувати безкоштовне базове лікування громадян країни. Ми хочемо, щоби українці на 100% були забезпечені життєво необхідними, якісними та безпечними ліками. Ухвалення цієї постанови допоможе мільйонам громадян отримувати вчасне, якісне та ефективне лікування. Аналізуючи закупівлі лікарських засобів у регіонах, ми виявили, що лише у 2016 році на суму понад 70 мільйонів гривень були закуплені якісь екстракти плодів дикої моркви, хмелю, перцевої м’яти, хлорофіліпту тощо. Не можна сказати, що ці лікарські засоби взагалі не лікують, але зважаючи на їх симптоматичну терапевтичну дію, закуповувати їх за державні кошти недоцільно. Бо у той час, коли комусь дають куплені державою такі ліки, в іншій лікарні помирає людина, яка не має життєво необхідного», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Враховуючи вищевикладене, журналісти «20 хвилин» поспілкувалися з представниками галузі охорони здоров’я та дізнались, чи дійсно у лікарнях з'являться безкоштовні та ефективні ліки для пацієнтів стаціонару.

За словами помічника голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Івана Камінського, на практиці цього не відбудеться.

«Не буде цього, не зможуть вони забезпечити весь той перелік ліків. І взагалі краще, щоб у Нацпереліку були представлені ті найменування ліків, які люди повинні купувати за гроші. Наприклад, написали б 200-300 найменувань і донесли людям, що це – ті препарати, які вони повинні купити за гроші, а все інше має бути безкоштовним. У нас є постанова №1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань”, є ще багато наказів, і коли все скласти докупи, виходить, що все потрібно безкоштовно народу віддати, а у нас все якраз навпаки – люди все купують за гроші. Тому моя думка з приводу цього питання така: краще 200-300 найменувань із 16-17 тисяч, а, може, їх вже і більше на ринку України наявних зареєстрованих препаратів, то краще б перенесли в перелік ті, що можна купляти за гроші. Людина вже знала б цей перелік ліків, які вона повинна купувати, коли потрапляє до лікарні, а інше — безкоштовне, яким забезпечує держава. Отак повинно бути для людей, це буде набагато простіше і зрозуміліше», - розповів Іван Камінський.

Також про наявність безкоштовних ліків для пацієнтів стаціонару ми запитали начальника управління охорони здоров'я Житомирської міської ради Марію Місюрову.

«Такого абсолютно не може бути, щоб усі ліки були безкоштовними, тому що у нас недофінансування галузі навіть по заробітній платі серед медичних працівників. Зараз у місті діє програма «Невідкладна медична допомога», яка забезпечує безкоштовне перебування протягом доби у стаціонарі для приймально-діагностичного відділення, для травматологічного і реанімаційного відділень. На це виділені кошти з міського бюджету у сумі 8 млн 670 тис. грн на рентгенографію, придбання лікарських, дезинфікуючих засобів та інших витратних матеріалів з метою забезпечення надання безкоштовної допомоги. І це лише перша доба», - зауважила Марія Місюрова.

Також начальник управління охорони здоров'я міськради додала, що у місті є окремі програми - для чорнобильців, дітей (діти, які перебувають у центральній дитячій міській лікарні, забезпечуються лікарськими засобами практично на 100%).

«Потрібно розуміти, 100% забезпечення потреби в лікарських засобах – це до 100 мільярдів гривень по всій Україні, тому це нереально. Так, є програми, є лікарняна каса», - зазначила Марія Місюрова.

Також додамо, у вівторок, 30 січня, близько півсотні мешканців Житомирської області вийшли під стіни обласної ради з вимогою відставки в.о. Міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та закликом до Президента України Петра Порошенка не підписувати медичну реформу.

Алла Гетьман

Коментарі
09:18 «Житомирводоканал» інформує 09:04 Курс валют на 21 червня: НБУ послабив гривню 08:56 Погода у Житомирі 21 червня: дощу не буде, повітря прогріється до 28 тепла 17:56 Відбувся конкурс на зайняття вакантної посади головного лікаря першої міської лікарні 17:20 Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта 17:01 Податківці Житомирщини викрили майже 42 млн грн "відмитих доходів" 16:46 Житомиряни вже подали понад 120 ззапитів через портал "Відкрите місто" 16:33 «Карпатсмоли» можуть зупинитися 16:20 В ОДА визначаються із населеними пунктами, в яких реалізують проект «Засвітимо Житомирщину» 16:01 У Житомирі відбудеться турнір з кікбоксингу WAKO «Перший Кошовий» 15:46 В області активізувалися гадюки: двоє покусаних за один день 15:18 Уряд запропонував програму «Україна без контрабанди» 15:04 Прокуратура відібрала у житомирянки незаконно придбану нею земельну ділянку площею 0,8 га

З 1 травня 2018 року почав діяти новий порядок надання житлових субсидій. Зміни призведуть до того, що близько 20-30% домогосподарств...

У Житомирі, на Михайлівському майдані 24 червня відбудеться турнір з кікбоксингу WAKO «Перший Кошовий», присвячений пам’яті...

Проект реконструкції очисних споруд води за кредитні кошти Світового банку презентували, 19 червня, у прес-центрі Житомирської...

Співробітники Управління СБ України в Житомирській області затримали на хабарі старшого інспектора сектору реагування патрульної...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up