Брифінг «Громадська експертиза в дії»

Брифінг «Громадська експертиза в дії»

Сьогодні 31 травня 2018 року в приміщенні Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеці  ім. О.Ольжича відбувся брифінг на тему «Громадська експертиза в дії».

Громадська експертиза проводилася протягом квітня-травня поточного року в п'яти областях України Житомирською обласною асоціацією фахівців соціальної сфери. Регіональними партнерами-ініціаторами проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади були  організації внутрішньо переміщених осіб, члени Альянсу організацій переселенців України, а саме: ГО «Союз переселенців «Мир на долоні» в Житомирській області; ГО «Україна – моя сім’я” в Рівненській області, ГО «Переселенці Криму та Донбасу» у Волинській області; ГО “Об'єднання переселенців “Спільна справа”  в Вінницький області та ГО «Закарпаття – Донбас» в Закарпатській області.

Метою громадської експертизи є підвищення ефективності державної політики щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України, районів проведення АТО в інші регіони країни.

Предметом громадської експертизи є оцінка ефективності виконання обласною (районною) державною адміністрацією Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, що була реалізована у 2016-17 рр.

Протягом травня головами обласних державних адміністрацій п`яти областей були підписані розпорядження щодо проведення громадських експертиз в регіонах, що свідчить про позитивну взаємодію влади та представників ВПО.

За результатами громадської експертизи до органів виконавчої влади найближчим часом будуть направлені експертні висновки та пропозиції (рекомендації) для їх розгляду  та врахування при формуванні місцевих ефективних політик стосовно розв'язання нагальних проблем вимушених переселенців та зниження соціальної напруженості у суспільстві.

Голова ГО «СП «Мир на долоні» Гладка Ірина наголосила про необхідність розробки та прийняття регіональних і місцевих програм забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб» та розповіла про підтримку порушеного питання в інтерв’ю з міським головою Житомира Сухомлиним Сергієм Івановичем.

В брифінгу взяв участь радник  з питань ВПО Житомирської області Янко Олександр, який зазначив: «Більшість пропозицій за результатами громадської експертизи реальні до виконання. А програма забезпечення житлом переселенців є гарною ідеєю».

ГО «Житомирська обласна

Асоціація фахівців соціальної сфери»

https://www.facebook.com/ZtRASS/

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up