За їзду «під градусом» – до в`язниці

Народні депутати схвалили в першому читанні законопроект, у якому пропонується за кермування напідпитку саджати за грати.

За їзду «під градусом» – до в`язниці

У пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах» зазначається, що в Україні вдвічі вища смертність на дорогах за середній показник країн Європейського Союзу.

«Показник смертності на дорогах в Україні — 106 осіб на 1 млн. населення — майже вдвічі випереджає середній показник країн Європейського Союзу та показники всіх країн ЄС. У таких країнах, як Швеція і Велика Британія, смертність на дорогах в три рази менша, ніж у нас», – йдеться у тексті документу.

Статистичні дані щодо кількості загиблих у ДТП в Україні шокують: щодня в дорожньо-транспортних пригодах гине в середньому 10 людей, а 100 отримує різного ступеню тілесні ушкодження. Отже, за цими показниками наша держава – у числі лідерів у Європі. На водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного сп`яніння, припадає 37% ДТП від загальної кількості.

Згідно зі статистикою Генеральної прокуратури України, у 2014 році було вчинено 10196 злочинів, передбачених статтею 286 КК (з них таких, що призвели до загибелі людей, тобто кваліфікованих за частинами 2, 3 статті 286 КК, – 2096), у 2015 році ці показники склали 10905 та 2104 відповідно.

«Метою законопроекту є посилення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів з порушенням правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів», – йдеться у законопроекті.

Отож, які ж зміни чекають на водіїв у випадку схвалення законопроекту в цілому. По-перше, адмінпокарання замінять на кримінальне покарання. Пропонується карати водія, який сів за кермо у стані алкогольного сп`яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих речовин, позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк десять років. Наразі це адміністративне порушення.

По-друге, законопроектом передбачено, що особа, яка позбавлена права керувати транспортним засобом, не маючи права на керування транспортним засобом керувала ним, каратиметься позбавленням волі на строк п’ять років з позбавленням права керувати транспортними засобами пожиттєво.

По-третє, зросте відповідальність для випадків ДТП зі смертельними наслідками. Пропонується саджати до в`язниці на 15 років, а не на 10, як зараз, у разі скоєння ДТП у стані сп'яніння, яке призвело до загибелі людей.

Чи підтримають нардепи законопроект у цілому – невідомо, але те, що з горе-водіями, які сідають за кермо під градусом, потрібно боротися – цілком очевидно.

Ольга Сідлецька

0
0
0
0
Коментарі (1)
  • Оксана Наздрачова-Мельничук

    Это для тех кто не может себе позволить купить абонемент!
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up