Якщо у вас на неприватизованій земельній ділянці стоїть житловий будинок, на який зареєстровано право власності, ви можете пройти «спрощену» процедуру приватизації земельної ділянки за такою схемою:
- Звернутись в землевпорядну організацію з сертифікованим інженером-землевпорядником.
- Далі на земельну ділянку виїжджає інженер-геодезист, який проводить геодезичну зйомку території ділянки, будівель і споруд, що на ній розміщуються.
За результатами геодезичних робіт буде сформовано план Вашої земельної ділянки на основі якого будуть проводитись подальші роботи.
- Складання технічної документації із землеустрою, в якій буде міститись опис ділянки, текстові та графічні матеріали і документи, що стосуються будівель, споруд та самої ділянки.
Документація із землеустрою підписується і посвідчується печаттю сертифікованого інженера-землевпорядника.
На основі цієї документації та координат межі земельної ділянки відомості про Вашу ділянку будуть вноситись до Державного земельного кадастру.
- Документація подається на перевірку до відповідного органу по земельним ресурсам та реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (присвоєння кадастрового номеру), в результаті чого буде підготовлено витяги з Державного земельного кадастру із зазначенням кадастрового номеру Вашої ділянки.
- Присвоївши кадастровий номер земельній ділянці, документи можна подавати до місцевої ради для прийняття рішення на сесії про передачу Вам у власність земельної ділянки.
Рішення сесії місцевої ради про передачу у власність земельної ділянки є підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
- Реєстрацію права власності можливо провести в будь-якому центрі надання адміністративних послуг або через нотаріуса.
По результату, ви отримаєте виписку з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку.
Таким способом можна оформити земельну площею до:
Якщо ж Ви користуєтесь ділянкою, площа якої більше, за вищевказану, то оформити залишок можна на основі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Про це повідомляє Телеграм-канал «БЛОГ ПРАВА.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 9 від 16 квітня 2025
Читати номер