У Житомирі відмінили будинкові книги: реєстр вестиметься тільки в електронному вигляді

У Житомирі відмінили будинкові книги: реєстр вестиметься тільки в електронному вигляді

Рішення про відміну оформлення будинкових книг у м. Житомирі прийнято 3 червня на засіданні виконавчого комітету міської ради.

Так, враховуючи наповнення та ведення Реєстру територіальної громади міста в електронному вигляді, профільне управління не здійснюватиме оформлення та реєстрацію нових будинкових книг, а також заміну використаних, зіпсованих чи втрачених, - інформує пресслужба міськради. 

Зазначалося, що приватний сектор має впорядковувати свої документи. «Люди мають приватизувати землю під будинком, оформити право власності та зробити нотаріальний розподіл між власниками, як, це вимагає законодавство. Для внесення відомостей про реєстрацію місця проживання з № квартири в паспорті в праві власності мають бутлі чітко зазначені їхні квартири, будинки, а не частки...», - говорить Ірина Ярош, начальниця управління ведення реєстру територіальної громади міської ради.

Довідки конкретного користування з 03.06.2020 року братися до уваги не будуть.

Реєстр територіальної громади відбуватиметься в електронному вигляді. «Для проведення нотаріусами правочинів, до управління подаються запити з метою отримання інформацій для вчинення нотаріальних дій ...», - пояснює Ірина Ярош.

Пропонується мешканцям приватного сектору, які мають будинкові книги й не були внесені в загальну базу, пройти актуалізацію зареєстрованих осіб за власною адресою в зручний для них час згідно з графіком роботи управління.

Оформлена ж раніше належним чином наявна будинкова книга зберігається у власника чи співвласника будинку і за необхідності пред’являється ним для підтвердження факту реєстрації місця проживання, а також за бажанням мешканців, ми продовжуємо її наповнювати.

"Для виділення (зміни) номера квартири в одноповерховому жилому будинку, власник (співвласник) має надати документ про право власності на будинок (частину будинку) з зазначенням в ньому номера квартири», - йдеться в рішенні.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up