Зламують акаунт і просять гроші: житомирські поліцейські застерігають від шахраїв у соціальних мережах

«Я у біді, позич гроші, за кілька годин / днів поверну…»: якщо ви отримали таке повідомлення, переконайтеся, що пише не шахрай, який зламав сторінку вашого друга чи родича.
Так сталося і з 45-річною житомирянкою. Жінка розповіла поліцейським, що отримала в мобільному застосунку повідомлення нібито від знайомої. Та просила позичити 21 тисячу гривень, мовляв, гроші потрібні терміново. Не замислюючись, заявниця здійснила переказ на вказаний у повідомленні фінансовий рахунок. Згодом, під час розмови з власницею акаунта, потерпіла дізналася, що її сторінку зламали.
Нині правоохоронці Житомирського райуправління поліції №1 встановлюють причетних до ошуканства. Кримінальне провадження відкрите за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Поліцейські закликають громадян ретельно перевіряти будь-які прохання про допомогу в соціальних мережах:
- якщо ви отримали такі повідомлення, не поспішайте надсилати гроші – спочатку зателефонуйте власнику акаунту;
- ставте в переписці уточнювальні запитання – шахрай не знатиме подробиць і особистої інформації;
- подбайте про захист своєї сторінки (встановіть двоетапну аутентифікацію, створіть надійний пароль…);
- якщо ж ви дізналися, що такі повідомлення відправляють від вашого імені, надішліть усім друзям спростування та попросіть не переказувати кошти;
- у разі виявлення махінацій, повідомляйте поліцію.
Пам’ятайте, що шахраї часто знаходять влучні слова та бувають дуже переконливими, аби заробити якомога більше на довірі людей. Будьте уважними, не дайте себе ошукати. Розкажіть про заходи перестороги своїм рідним, сусідам та знайомим!
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.