У Житомирі відкриють центр високоспеціалізованої медичної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом

У Житомирі відкриють центр високоспеціалізованої медичної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом

Щороку в Україні реєструється близько 50 000 випадків гострого інфаркту міокарда, з яких близько 10 000 осіб помирає. Смертність від серцево-судинних захворювань по Україні становить 68% ( від усіх випадків смерті).

В Україні планується розбудова мережі реперфузійних центрів по наданню високоспеціалізованої медичної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда.

У багатьох областях України уже створені реперфузійні мережі по наданню високоспеціалізованої допомоги пацієнтам з гострим коронарним синдромом, що дало можливість зменшити летальність від гострого інфаркту міокарда в 3 рази (Вінницька, Закарпатська область та інші).

У Житомирській області щороку реєструється близько 1000 випадків гострого коронарного синдрому (ГКС) з розвитком інфаркту міокарда, летальність становить 15%. Основним методом ургентної допомоги при гострому інфаркті міокарда в даний час є фармакологічна реперфузія, ефективність якої не перевищує 60%, та зберігається субстрат (атеросклеротична бляшка) для повторних епізодів порушення коронарного кровотоку. Про це йдеться на сайті управління охорони здоров’я ОДА.

Завданням реперфузійного центру є надання сучасної допомоги пацієнтам на ГКС у цілодобовому режимі (режим 24 год./7 днів на тиждень/365 днів на рік), шляхом проведення невідкладних  первинних коронарних втручань в 70% випадках, тобто 700 інфарктів  на рік.

У 2009 році в КУ «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради створено відділення рентгенендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології, оснащене єдиним в області ангіографічним комплексом, що дає можливість надавати високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнтам з гострим коронарним синдромом методом первинного коронарного втручання ( ПКВ).

На сьогодні КУ «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради є єдиним в області медичним закладом, який має можливість надавати високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнтам області з гострим коронарним синдромом.

З метою забезпечення даного об’єму невідкладної медичної допомоги на базі кардіологічного відділення КУ «Обласна клінічна лікарня  ім.О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради відкривається реперфузійний блок інтенсивної терапії на 12 ліжок з відповідним обладнанням та штатами та збільшується штатна чисельність медичного персоналу відділення рентгенендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології (цілодобові пости лікарів, середнього та молодшого медперсоналу згідно зі встановленими законодавством нормативами робочого часу).

Для забезпечення відкриття реперфузійного центру, рішенням сесій обласної ради, з обласного бюджету виділено понад 8 000 000 грн.:

-         6 200 000 грн. - на придбання сучасного медичного обладнання (приліжкові панелі, функційні ліжка,інфузомати, дефібрилятор, сучасні дихальні апарати, приліжкові кардіомонітори та інше);

-         1 900 000 грн. на проведення капітального ремонту.

Відкриття цього центру заплановано наприкінці вересня 2017 року. 

 

 

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up