У Житомирі розпочато прийом проектів бюджету участі-2017

З 1 квітня для житомирян стартував проект щодо залучення мешканців міста до розподілу коштів міського бюджету. Голосування за подані пропозиції відбудеться вже наприкінці вересня.

 

У Житомирі розпочато прийом проектів бюджету участі-2017

У Житомирі 5 квітня відбулася прес-конференція щодо старту прийому проектних пропозицій бюджету участі та проекту «Партиципативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». Мешканці можуть подавати свої ініціативи, які будуть реалізовані міською владою.

Цьогоріч головною особливістю прийому проектних пропозицій бюджету участі є те, що в 2017 році він відбувається в електронному вигляді. Голова Координаційної ради Сергій Намєснік розповів, що завдяки співпраці з Богунською та Корольовською радами у 2017-у відбудеться і електронне голосування. Саме для цього було створено додаткові пункти голосування.

Провідний спеціаліст департаменту бюджету та фінансів Альона Головко зазначила, що бюджет участі – це лише один вид інструментів розвитку партиципативної демократії.

Місто Житомир увійшло до переліку тих, яке одним з перших впровадило бюджет участі. Цей процес стартував досить вдало, в результаті цього, влада міста підписала меморандум з представниками 10 інших міст України про участь в роботі з підвищення ефективності в сфері фінансів. Загалом, цьогоріч сума бюджету участі становить близько 9 млн грн.

Нині з 1 квітня вже подано 5 проектних пропозицій. Наразі проекти вивчають фахівці виконавчих органів Житомирської міської ради. Зареєструвати проекти можна в міських бібліотеках, де бібліотекарі допоможуть громадянам заповнювати бланки проектних пропозицій в електронному вигляді.

Визначено шість пунктів супроводу «Бюджету участі» за адресами: Центральна міська бібліотека ім. В. Земляка, вул. Добровольчих батальйонів, 3; Бібліотека-філія № 1, вул. Київська, 36; Бібліотека-філія № 3, вул. Хлібна, 29; Бібліотека-філія № 4, вул. Велика Бердичівська, 66/30; Бібліотека-філія № 8, вул. Офіцерська, 1; Бібліотека-філія № 16, вул. Чехова, 4.

Згідно з графіком члени Координаційної ради з питань впровадження «Бюджету участі» будуть проводити консультації для мешканців. Варто зазначити, що консультанти будуть допомагати визначити потреби мешканців мікрорайонів та заповнити бланк-заявку, здійснюватимуть прийом проектних пропозицій. Пункти супроводу бюджету участі працюватимуть не лише як інформаційні пункти, але й сприятимуть встановленню між житомирянами добросусідських відносин та спільному проведенню дозвілля. Навчання з бібліотекарями щодо впровадження проектів публічного бюджету попередньо будуть проводити сертифіковані тренери.

Марина Михальчук

Коментарі
17:55 МОЗ та ПРООН закуплять додаткові ліки для людей з гемофілією на 100 млн грн 17:30 У Житомирі поліцейські охорони затримали двох парубків під час спроби крадіжки з кафе 17:00 Профілактика туберкульозу – одна із основних проблем сучасності! 16:40 Сквер на розі вулиць Небесної сотні та Лятошинського відновлять за бюджетні кошти без залучення приватних інвесторів 16:25 На Житомирщині поліція та селяни врятували покинутого у замкненій квартирі дворічного хлопчика 16:16 Скромні статки  заступника голови облради Максима Вілівчука 16:01 У Коростені поліцейські охорони оперативно затримали крадія 15:45 У неділю ФК «Полісся» зіграє на виїзді із тернопільською «Нивою». АНОНС 15:20 На Коростенщині поліція затримала старателів-нелегалів 15:01 Уряд не допустить  штучних монополій на ринку палива і не ухвалюватиме рішень всупереч інтересам громадян, – Володимир Гройсман 14:54 У двір міської ради привезли автобус, виробник якого програв тендер 14:44 У Житомирській області активізувалися кліщі 14:16 Антимонопольний комітет оштрафував житомирське підприємство на 13,6 тис. грн

18 квітня у Чуднівському районі поліцейські разом з небайдужими людьми врятували від холоду і голоду дворічну дитину, покинуту...

У порівнянні зі своїм колегою – першим заступником голови обласної ради Сергієм Крамаренком - декларація Максима Вілівчука...

У неділю, 22 квітня, житомирський ФК «Полісся» зіграє третій матч третього колу II ліги із тернопільською командою «Нива».

Кліщі є переносниками багатьох захворювань, серед яких кліщовий енцефаліт, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), рикетсіози...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up