У Житомирі розпочато прийом проектів бюджету участі-2017

У Житомирі розпочато прийом проектів бюджету участі-2017

З 1 квітня для житомирян стартував проект щодо залучення мешканців міста до розподілу коштів міського бюджету. Голосування за подані пропозиції відбудеться вже наприкінці вересня.

 

У Житомирі 5 квітня відбулася прес-конференція щодо старту прийому проектних пропозицій бюджету участі та проекту «Партиципативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». Мешканці можуть подавати свої ініціативи, які будуть реалізовані міською владою.

Цьогоріч головною особливістю прийому проектних пропозицій бюджету участі є те, що в 2017 році він відбувається в електронному вигляді. Голова Координаційної ради Сергій Намєснік розповів, що завдяки співпраці з Богунською та Корольовською радами у 2017-у відбудеться і електронне голосування. Саме для цього було створено додаткові пункти голосування.

Провідний спеціаліст департаменту бюджету та фінансів Альона Головко зазначила, що бюджет участі – це лише один вид інструментів розвитку партиципативної демократії.

Місто Житомир увійшло до переліку тих, яке одним з перших впровадило бюджет участі. Цей процес стартував досить вдало, в результаті цього, влада міста підписала меморандум з представниками 10 інших міст України про участь в роботі з підвищення ефективності в сфері фінансів. Загалом, цьогоріч сума бюджету участі становить близько 9 млн грн.

Нині з 1 квітня вже подано 5 проектних пропозицій. Наразі проекти вивчають фахівці виконавчих органів Житомирської міської ради. Зареєструвати проекти можна в міських бібліотеках, де бібліотекарі допоможуть громадянам заповнювати бланки проектних пропозицій в електронному вигляді.

Визначено шість пунктів супроводу «Бюджету участі» за адресами: Центральна міська бібліотека ім. В. Земляка, вул. Добровольчих батальйонів, 3; Бібліотека-філія № 1, вул. Київська, 36; Бібліотека-філія № 3, вул. Хлібна, 29; Бібліотека-філія № 4, вул. Велика Бердичівська, 66/30; Бібліотека-філія № 8, вул. Офіцерська, 1; Бібліотека-філія № 16, вул. Чехова, 4.

Згідно з графіком члени Координаційної ради з питань впровадження «Бюджету участі» будуть проводити консультації для мешканців. Варто зазначити, що консультанти будуть допомагати визначити потреби мешканців мікрорайонів та заповнити бланк-заявку, здійснюватимуть прийом проектних пропозицій. Пункти супроводу бюджету участі працюватимуть не лише як інформаційні пункти, але й сприятимуть встановленню між житомирянами добросусідських відносин та спільному проведенню дозвілля. Навчання з бібліотекарями щодо впровадження проектів публічного бюджету попередньо будуть проводити сертифіковані тренери.

Марина Михальчук

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up