У Житомирі розпочато прийом проектів бюджету участі-2017

У Житомирі розпочато прийом проектів бюджету участі-2017

З 1 квітня для житомирян стартував проект щодо залучення мешканців міста до розподілу коштів міського бюджету. Голосування за подані пропозиції відбудеться вже наприкінці вересня.

 

У Житомирі 5 квітня відбулася прес-конференція щодо старту прийому проектних пропозицій бюджету участі та проекту «Партиципативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». Мешканці можуть подавати свої ініціативи, які будуть реалізовані міською владою.

Цьогоріч головною особливістю прийому проектних пропозицій бюджету участі є те, що в 2017 році він відбувається в електронному вигляді. Голова Координаційної ради Сергій Намєснік розповів, що завдяки співпраці з Богунською та Корольовською радами у 2017-у відбудеться і електронне голосування. Саме для цього було створено додаткові пункти голосування.

Провідний спеціаліст департаменту бюджету та фінансів Альона Головко зазначила, що бюджет участі – це лише один вид інструментів розвитку партиципативної демократії.

Місто Житомир увійшло до переліку тих, яке одним з перших впровадило бюджет участі. Цей процес стартував досить вдало, в результаті цього, влада міста підписала меморандум з представниками 10 інших міст України про участь в роботі з підвищення ефективності в сфері фінансів. Загалом, цьогоріч сума бюджету участі становить близько 9 млн грн.

Нині з 1 квітня вже подано 5 проектних пропозицій. Наразі проекти вивчають фахівці виконавчих органів Житомирської міської ради. Зареєструвати проекти можна в міських бібліотеках, де бібліотекарі допоможуть громадянам заповнювати бланки проектних пропозицій в електронному вигляді.

Визначено шість пунктів супроводу «Бюджету участі» за адресами: Центральна міська бібліотека ім. В. Земляка, вул. Добровольчих батальйонів, 3; Бібліотека-філія № 1, вул. Київська, 36; Бібліотека-філія № 3, вул. Хлібна, 29; Бібліотека-філія № 4, вул. Велика Бердичівська, 66/30; Бібліотека-філія № 8, вул. Офіцерська, 1; Бібліотека-філія № 16, вул. Чехова, 4.

Згідно з графіком члени Координаційної ради з питань впровадження «Бюджету участі» будуть проводити консультації для мешканців. Варто зазначити, що консультанти будуть допомагати визначити потреби мешканців мікрорайонів та заповнити бланк-заявку, здійснюватимуть прийом проектних пропозицій. Пункти супроводу бюджету участі працюватимуть не лише як інформаційні пункти, але й сприятимуть встановленню між житомирянами добросусідських відносин та спільному проведенню дозвілля. Навчання з бібліотекарями щодо впровадження проектів публічного бюджету попередньо будуть проводити сертифіковані тренери.

Марина Михальчук

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно Коли вітчизняні дороги стануть безпечнішими Коли вітчизняні дороги стануть безпечнішими
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up