У Брусилівській селищній раді запроваджені електронні петиції

У Брусилівській селищній раді запроваджені електронні петиції

На веб-сторінці Брусилівської ОТГ нині триває збір підписів під 2 електронними петиціями.

Автори ініціюють встановлення бетонної огорожі навколо сміттєзвалища, що знаходиться на в'їзді в Брусилів та зведення дамби на річці Здвиж в селі Лазарівка.

Сервіс «Електронні петиції» дає можливість громадянам донести свої ініціативи до селищної ради. У Статуті Брусилівської селищної ОТГ закріплено, що електронна петиція розглядається за умови збору та її підпису протягом 20 днів з дня оприлюднення не менше 50 підписів громадян (мешканців). Якщо колективне звернення отримало на свою підтримку 50 підписів, його розгляд здійснюватиметься невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

«Така можливість звернутися кожному до своєї місцевої ради з допомогою петиції з’явилася 3 роки тому, коли Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України «Про звернення громадян». І хоча досі про цю правку знають невелика кількість громадянин і далеко не кожен посадовець, запровадження таких сервісів місцевими радами на своїх сайтах – це крок до електронної демократії», - зауважує консультант з комунікацій проекту «Пульс» Світлана Прокоф’єва.

Експерти Офісу реформ у Житомирському РВ АМУ консультують громади та готові надати в т.ч. практичні рекомендації щодо розробки Порядку розгляду електронної петиції. Рекомендуємо усім сільським, селищним радам, які досі не запровадили інструмент електронних петицій, невідкладно надати таку можливість мешканцям своєї громади, як того вимагає закон.

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up