Сума збитків за кількістю загиблої риби у річках Хомора та Случ становить майже 22 мільйони гривень

Сума збитків за кількістю загиблої риби у річках Хомора та Случ становить майже 22 мільйони гривень

За фактом забруднення річок ТОВ «Понінківська картонна паперова фабрика - Україна» відкрито кримінальне провадження

Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомляє, що по факту загибелі 12 квітня 2019 року риби на річці Случ в межах міста Баранівка було проведено обстеження, в ході якого відібрано проби води з річок Хомора та Случ для проведення лабораторного дослідження. 
Результати лабораторних досліджень показали, що від м. Полонне до смт. Понінки Хмельницької області якість води в межах норми.

В той же час, у створі нижче випуску № 1 ТОВ «Понінківська картонна паперова фабрика - Україна» спостерігається погіршення якості води в річці Хомора, вміст розчинено кисню зменшується з 8,8 до 2,7 мг/л, хімічне споживання кисню збільшується в 4,5 рази, біологічне споживання кисню в 5 раз, що характеризує вплив стоків вищезазначеної фабрики. Якість води в прикордонному створі теж погіршується, перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій за вмістом хімічного споживання кисню в 6 раз, біологічне споживання кисню в 7,5 раз та вміст розчиненого кисню падає до 2 мг/л. 
При цьому в річці Случ, нижче місця впадіння річки Хомора, зокрема в місці загибелі риби в м. Баранівка, вміст розчинено кисню становить 2,2 мг/л (при нормі не менше 4 мг/л), хімічне споживання кисню становить 183 мг/л (при нормі не менше 30 мг/л), біологічне споживання кисню становить 22,6 мг/л (при нормі не менше 4,5 мг/л), що також характеризує вплив стоків вищезазначеної фабрики.
Управлінням Державного агентства рибного господарства у Житомирській області проведено комісійний підрахунок по видах загиблої риби, по результатах якого Інспекцією проведено обґрунтований розрахунок розміру збитків заподіяних внаслідок загибелі риби. В зв’язку з тим, що з 01.04.2019 року встановлено нерестовий період, загальна сума збитків за кількістю загиблої риби та втрати потомства становить 21 767 984,4 грн. 
Крім цього, Інспекція звернулась до Головного Управління Національної поліції в Житомирській області з вимогою відкриття кримінального провадження по вищезазначеному факту. 13.04.2019 року Баранівським відділенням поліції Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області відкрито кримінальне провадження за ст. 242 ч. 1 КК України (порушення правил охорони вод і водоносних горизонтів, джерел питних, лікувальних вод або їх природних властивостей, або виснаження водних джерел і створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля). 
За клопотанням Інспекції з метою оперативності реагування та можливості надання доказів у кримінальному провадженні, 24.04.2019 Баранівським ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області, Інспекцію визнано потерпілим та залучено до кримінального провадження.
Також, 19.04.2019 року в рамках проведення спостережень за якісним станом річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського району Житомирської області, комісією Держекоінспекції із залученням представників громадськості проведено обстеження території, прилеглої до води, відбір проб вод річок Хомора та Случ, а також донних відкладень.
Відібрані проби вод направлено для проведення вимірювань до Державної екологічної інспекції Поліського округу, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. Думанського НАНУ (м. Київ), а відібрані проби донних відкладень направлені до науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» Мінприроди (м. Харків).

Нагадаємо, екологи постійно моніторять стан річок Хомора і Случ.

Відео дня

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
15:20 Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 15:00 На Коростенщині господиня виростила майже 1,8 тисячі рослин снодійного маку і коноплі photo_camera 14:40 Пожежонебезпечний період: чим загрожує вогонь у природі 14:20 ГО «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» запускає програму посилення ветеранських організацій у Житомирській області Від читача 09:17 Які пільги мають військові та учасники бойових дій з Житомирщини: повний гайд від юристів 14:00 Віталій Бунечко - про результати засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в селі Березина 13:50 Акріс Агро (група AST) організувала безкоштовні медичні огляди для пайовиків у с. Кочерів на Житомирщині (Новини компаній) 12:40 Рух ЧЕСНО запрошує ветеранів Житомирщини реєструватися на безкоштовне навчання з лідерства 12:20 Ліси на Житомирщині й Київщині потрапили в зону ураження під час великої нічної атаки 728 ворожих дронів по Україні 12:08 Для жителів Озерного, чиї домівки постраждали внаслідок ворожого удару, працюватиме комісія по обстеженню майна 12:00 Сприяла незаконному в’їзду 10 громадян Ірану до України – справу стосовно екстрадованої житомирянки з Німеччини передано до суду 11:40 Лише за добу вогнеборці ліквідували 8 пожеж сухої трави photo_camera 11:20 Тривожна кнопка, що рятує: вже понад 19 397 закладів освіти в Україні — під захистом 11:00 Добірка можливостей для ветеранів, ветеранок і їхніх родин 10:40 У Коростені пенсіонерка втратила 165 тисяч гривень через шахрайську схему «донька в біді» 10:20 Ув’язнений колонії виманив у довірливих громадян понад 90 000 гривень, обіцяючи вирішити неіснуючі проблеми родичів photo_camera 10:00 Оперативна інформація станом на 08:00 09.06.2025 щодо російського вторгнення 09:40 Росія завдала масованого ракетно-дронового удару по Україні: Житомир теж був під атакою 09:20 У Житомирському районі під час ворожої атаки виникли пожежі, в будинках пошкоджені вікна photo_camera 09:00 9 липня: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up