Спадкове право: як здійснити процесуальне правонаступництво?

Спадкове право: як здійснити процесуальне правонаступництво?

До Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась пенсіонерка Тамара Гуц (ім’я та прізвище змінені – прим. автора). За рішенням суду Пенсійний фонд зобов’язали зробити перерахунок пенсії та виплатити недоотриманні гроші за попередній рік. Але за кілька місяців чоловік Тамари Михайлівни помер, так і не отримавши кошти за рішенням суду. Жінка поцікавилась, чи може вона після смерті чоловіка отримати гроші, які мали йому виплатити.

 

Фахівці Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надали жінці юридичну консультацію з цього питання.

У даному випадку закон на боці таких спадкоємців. Зокрема, відповідно до ст. 1227 Цивільного кодексу України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.

Відповідно до частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою зацікавленої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Із зазначеного вище слідує, що спадкоємець померлого стягувача може звернутися до суду із заявою про процесуальне правонаступництво. За результатами розгляду такої заяви суд має допустити процесуальне правонаступництво в адміністративній справі за позовом попереднього стягувача, замінивши сторону на його правонаступника.

Після набрання чинності копія судового рішення подається до Головного управління Державної казначейської служби України у відповідній області для перерахунку коштів на користь правонаступника стягувача.

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 В області є запас вакцини проти кору – 21 тисяча доз 17:30 Епідемії грипу в країні немає, - МОЗ України 17:12 Рятувальники Черняхівського району розповіли про безпеку під час опалювального сезону 17:00 Нацбанк припинив друк купюр від 1 до 10 гривень та випустив відповідні монети Від читача 13:28 Допоможіть,хто може! 16:40 Домашнє насильство стоп: як каратимуть кривдників? 16:20 Житомирським школярам смакують гарячі сніданки 16:20 Біля Ліщина фура з дровами злетіла у кювет 16:13 Житель Баранівського району оформив на свою знайому кредитів на 150 тисяч гривень 16:00 На Житомирщині 94,4% у віці 1 року вакциновані проти кору 15:40 В уряді представили новий етап децентралізації 15:20 Кожне друге свідоцтво про народження матусі Житомирщини отримували в пологовому 15:14 У Житомирі будуть евакуювати припарковані машини, які заважають прибиранню снігу 15:00 У міськраді визначили переможців Бюджету участі 14:39 Як чиновники міськради незаконно знищили бізнес, а 490 000 гривень компенсації за їхні дії сплатять житомиряни? 14:24 ВК "Житичі" боротиметься за вихід у півфінал Кубку України з волейболу 12:39 Разом із власної волі – ми вже сто років! 12:19 Попіл у повітрі – екологічна катастрофа в районі паперової фабрики 12:02 У 2019 році спортсмени області отримуватимуть вдвічі більші стипендії 11:40 Прихожани ще 2 релігійних громад на Житомирщині вирішили приєднатися до ПЦУ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up