Системні заходи для порятунку екології

Системні заходи для порятунку екології
Незаконне вирубування лісів, неконтрольований видобуток бурштину, стихійні звалища прострочених пестицидів, це лише кілька з низки гострих питань, які обговорювались на засіданні круглого столу «Екологічні проблеми Житомирської області та шляхи їх розв’язання».

Учасники дискусії зробили наголос на необхідності розробки системного підходу до їх вирішення. Адже сучасні хвороби навколишнього середовища нашого регіону відомі всім, а от як їх лікувати, і, головне за рахунок чого, треба ще конкретно визначити.

– Сьогодні у всіх областях України переглядають існуючі і готують нові варіанти обласних стратегій розвитку до 2020 року, – розповідає голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. – Ми знаємо, що в Житомирській області, власне, як і в інших, екологічна складова в цих документах не представлена. Тому зараз зусиллями громадських організацій, науковців, місцевих громад проводимо детальне обговорення цієї теми, аби сформувати комплекс заходів і конкретних завдань, які потребують негайного вирішення. Якщо місцеві депутати погодяться, то ми готові розробити окремий розділ, який буде включено до регіональної стратегії розвитку.

Проте без належного фінансування навіть найцікавіші і найнеобхідніші пропозиції можуть лишитися пустими словами.

Відео дня

– Зараз відбулися перші позитивні зміни в розподілі бюджетних коштів. – наголошує Тетяна Тимочко. – Більша їх частина – вісімдесят відсотків – залишаються на місцях. Дуже важливо, щоб були виділені гроші і на розв’язання екологічних проблем. Крім того в контексті європейської інтеграції місцеві громади можуть розраховувати на безпосередню допомогу країн Європейського союзу. Зарубіжні партнери готові нам допомагати, але вони не будуть вкладати кошти в віртуальні проекти. Тому, якщо місцева громада розробить конкретний проект, ми підтримаємо його, аби отримати кошти від Європейського союзу. Наприклад, цілком можливо отримати гроші для утилізації непридатних пестицидів. Але спочатку потрібно визначити їх точну кількість, розробити проект очищення території від шкідливих ядохімікатів. То ж цю актуальну для області проблему можна вирішити за рахунок грантів.

Однак не всі проблеми вирішуються на регіональному рівні. Серйозних змін потребує і вітчизняне законодавство. Серед пропозицій, запропонованих громадськими організаціями, – звільнення від сплати екологічного податку підприємців, які активно впроваджують енерго- та ресурсозберігаючі технології, здійснюють роздільне збирання та переробку побутових відходів.

Дар’я Гончарова

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up