Що чекає на українців у серпні: штрафи для власників «євроблях», зниження ціни газу для промисловості, додаткові вихідні

Що чекає на українців у серпні: штрафи для власників «євроблях», зниження ціни газу для промисловості, додаткові вихідні

Що зміниться в Україні у серпні – у традиційному огляді від наших журналістів. 

Зниження ціни газу для промислових споживачів

З 1 серпня 2019 року для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання діятимуть нові ціни на газ. 

«Порівняно з цінами на липень 2019 року у серпні ціни зменшено на 7,2-7,5 %», – повідомляють у департаменті з комунікацій НАК «Нафтогаз України». 

За інформацією департаменту, запропоновані ціни на природний газ із ресурсу компанії диференційовані залежно від обсягів закупівлі та умов оплати.

Залежно від цих показників Нафтогаз пропонує газ за ціною 4 640,00 – 5 204,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Штрафи для «євроблях»

Термін розмитнення, який було продовжено завдяки ініціативі Президента Володимира Зеленського, закінчується 22 серпня 2019 року, після цього терміну законодавством передбачені штрафи. «Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто», – йдеться у повідомленні пресслужби ДФС. 

Однак на власників «євроблях» може чекати й інший розвиток подій. Справа в тому, що 17 липня Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроект про внесення певних змін до деяких законодавчих актів України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України (№ 10462). Тобто штрафи знову хочуть відтермінувати. Але приймати це рішення, швидше за все, буде ВР у новому складі, яка і має напрацювати шляхи вирішення наболілої проблеми. 

Додаткові вихідні

У серпні українці отримають додатковий вихідний у зв`язку з Днем Незалежності. Загальна кількість робочих днів у серпні – 21. Оскільки День Незалежності, 24 серпня, припадає на суботу, то понеділок, 26 серпня, офіційно буде вихідним днем. Крім того, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності, законодавством передбачено скорочення робочого часу. 

Нова нумерація банківських рахунків

З 5 серпня 2019 року нові рахунки клієнтам банки відкриватимуть відповідно до вимог стандарту IBAN. Про це повідомляють у Національному банку України. 

«Водночас чинні номери рахунків банки змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням чинного номера аналітичного обліку.

З 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів. Тобто всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Важливо, що усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються чинними, вони є платіжним інструментом, який надає клієнту можливість за допомогою платіжного пристрою зокрема ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

Нацбанк підготував пам’ятку для клієнтів банків у зв’язку із запровадженням з 05.08.2019 р. в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN, який складається з 29 літерно-цифрових символів», – йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті НБУ.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up