Що чекає на українців у березні: індексація пенсій, монетизація субсидій, безвіз з Грузією, вибори Президента

Що чекає на українців у березні: індексація пенсій, монетизація субсидій, безвіз з Грузією, вибори Президента

До чого готуватися у поточному місяці – коротко у нашому огляді.

У березні одержувачі субсидії вперше отримають на руки «живі» гроші, пенсіонерам перерахують пенсійні виплати, абітурієнти зможуть перевірити свої знання на пробному ЗНО, також українці зможуть їздити до Грузії за безвізом.

Монетизація

З березня таке поняття як обов'язковий платіж скасовується. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства.

Індексація пенсій

У березні українським пенсіонерам перерахують пенсії. Всього перерахунку підлягає 10,2 мільйона пенсійних рахунків. Серед тих, хто не підлягає перерахунку, є військові пенсіонери, яким пенсія підвищена з 1 січня 2019 року; пенсії, призначені в останні 2 роки, де базовий розрахунок заробітної плати є вищим за той, з якого робляться перерахунки, усі решта підпадають під перерахунок.

Пенсіонери з повним страховим стажем, які під час своєї трудової діяльності мали низьку заробітну плату, отримають доплату у розмірі 2410 грн.

Пробне ЗНО

З 8 до 31 січня цього року абітурієнти мали можливість зареєструватися для участі у пробному ЗНО, вартість якого для жителів Житомирщини була встановлена у розмірі 132 грн.

16 березня відбудеться пробне ЗНО з української мови і літератури, а 23 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

Безвіз з Грузією

З 1 березня українці можуть їздити до Грузії за ID-картками.

«1 березня 2019 року набирає чинності оновлена угода між Кабінетом міністрів України та урядом Грузії про взаємне скасування візових вимог – на додаток до існуючого безвізу запроваджуються взаємні поїздки громадян України та Грузії на підставі внутрішніх паспортів у формі картки (ID), що містять безконтактний електронний носій», – йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ.

Перехід на літній час

В останню неділю березня спатимемо на годину менше, адже в Україні відбуватиметься перехід на літній час. У 2019 році це станеться у ніч з 30 на 31 березня. Переводять стрілки годинника на літній час о 03:00 на одну годину вперед.

Вибори

У неділю, 31 березня, українці обиратимуть Президента України. До цього часу кожному виборцю радять перевірити, чи є він у Державному реєстрі виборців. Це можна зробити особисто, звернувшись до органу ведення Держреєстру за місцем реєстрації, або в електронному Кабінеті виборця на сайті www.drv.gov.ua.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up