Не купатися та пекти мендрики: що робити у свято Петра і Павла

Не купатися та пекти мендрики: що робити у свято Петра і Павла

Свято всеславних апостолів Петра і Павла одне із найбільш шанованих у церковному календарі. У 2019 році його відзначають у п'ятницю, 12 липня.

Чого не можна робити у День святих апостолів і яких традицій варто дотримуватися?

У свято Петра і Павла є низка заборон та традицій

У День апостолів Петра і Павла під забороною:

Відео дня
  • важка фізична праця;

  • земельні та будівельні роботи;

  • проведення генерального прибирання;

  • вишивання, плетіння та заняття будь-яким рукоділлям;

У День Петра і Павла, як і в будь-яке релігійне свято і не тільки, варто утриматися від негативних емоцій, сварок, конфліктів, образ, пліток тощо. Замість цього краще, пробачити образу і попросити вибачення самому.

Крім того у свято апостолів Петра та Павла не бажано укладати шлюби. У церкві ж 12 липня не проводять обряду вінчання.

Існує також повір'я, що цього дня слід утриматися від купання у відкритих водоймах. В народі вірили, що у свято духи води могли забрати людину у жертву.

Що можна і треба робити у свято Петра і Павла

Здавна господині напередодні свята ретельно прибирали оселю та готували смачні страви, аби після служби у церкві провести час із близькими людьми.

В деяких районах України на свято печуть спеціальну страву – мандрики. Це ласощі у вигляді пончиків або пампушок. Їх готують із борошна та сиру. Вважається, що саме цією стравою харчувалися апостоли, коли мандрували по світу із проповідями.

Риболови просять цього дня благословення, оскільки святого апостола Петра вважають покровителем рибалок, бо його батько, брат і сам він довгий час займалися рибальством.

За матералами сайту OBOZREVATEL 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни Від читача 18:18 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище 10:20 У Житомирі проходить кінофорум спілки молодих кінокритиків України 10:00 Замість біткоїнів - спустошення гаманця: у Бердичеві поліцейські розслідують шахрайство 09:42 Понад тисячу осіб склали втрати росіян за добу 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 25 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 25 квітня: все про цей день, яке свято, іменини і погода у Житомирі 17:53 Як держава планує залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці? 17:50 Чи загрожує Житомирщині підтоплення? Розповідають гідрологи 17:00 єЧерга для автобусів: на пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону 16:40 Якщо про депутатів, то тут – дисципліна, а якщо про громадськість, то тут… 16:20 У Станишівській громаді зупинили нетверезу водійку: вона запропонувала патрульним хабар 10 тисяч photo_camera 16:17 Не поширюйте фейки: відео нібито з Житомира, як військовий "закопує" ухилянта - російська пропаганда
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up