Газета «20 хвилин» виграла суд у нардепа Розенблата

Газета «20 хвилин» виграла суд у нардепа Розенблата

Бориславу Розенблату вкотре не пощастило – після корупційного фіаско на всеукраїнській політичній арені нардеп програв судову справу редакції газети «20 хвилин» і журналісту Роману Здорику. ЗМІ в судовому порядку довели, що не принижували честі й гідності народного обранця.

 

Вирішальне судове засідання відбулося 25 липня в Житомирському районному суді. Нагадаємо, що скандал розгорівся ще в лютому минулого року після виходу на сторінках газети «20 хвилин» публікації Романа Здорика «Нардеп Розенблат проклав родичам асфальт бюджетним коштом».

Йшлося про те, що за державні кошти, які «вибив» для Житомира нардеп, у місті було відремонтовано ряд вулиць і провулків. До списку увійшов і провулок, де проживають родичі Борислава Соломоновича. І все було б нормально, якби не виявилося, що депутат сам «включив» цей провулок до списку, який затвердили на сесії Житомирської міськради.

Однак адвокат позивача Анатолій Репіков заперечував цей факт, посилаючись на те, що рішення про розподіл бюджетних коштів розглядаються виконавчим комітетом, депутатськими комісіями й затверджуються на сесіях, до яких нардеп не має стосунку.

У відповідь захисник газети Роман Гуртовенко продемонстрував лист за підписом народного депутата до тодішньої в. о. міського голови Любові Цимбалюк із проханням виділити кошти на ремонт доріг із міського бюджету. Список усіх вулиць, які мали заасфальтувати міським коштом, зазначений у листі Розенблата.

Шляхом судових дебатів адвокату відповідача вдалося переконати суд, що звинувачення Борислава Розенблата – безпідставні, а несення відповідальності за висвітлення журналістом оціночних суджень законодавством не передбачено. Більше того – усі дані, котрі журналіст Роман Здорик використовував під час підготовки публікації, були взяті ним з відкритих джерел і є правдивими, а отже – не мають наклепницького характеру і не могли ніяким чином посягати на честь і гідність депутата.

Як розповів після переможного засідання адвокат ЗМІ Роман Гуртовенко, судова тяганина тривала більше року. В справі була заявлена лінгвістична експертиза, однак фактично сторона позивача – Борислав Розенблат – не захотіли брати на себе оплату експертизи, хоча саме вони висували вимоги про захист честі й гідності. Борислав Розенблат не довів у судовому процесі, що даною публікацією порушені його честь і гідність.

«Суд зважив усі докази, які є в матеріалах справи, і прийняв рішення, що всі доводи по позову Борислава Розенблата є безпідставними і журналісти редакції “20 хвилин” провели грамотне розслідування, яке розмістили в газетній статті, – коментує Роман Гуртовенко. – Слід додати, що я вважаю це рішення законним і правильним, що доводить те, що в Україні суди здатні стати на бік засобу масової інформації й виконувати свою роль – бути справедливими».

Також адвокат припустив, що на цьому епопея зі справою Розенблата не завершена, оскільки він має право подати апеляційну скаргу по даному рішенню. «Будемо й в подальшому захищати інтереси й доводити безпідставність позову Розенблата», – наголосив правозахисник.

Нагадаємо, що у позові до журналіста Романа Здорика та редакції газети «20 хвилин» народний депутат вимагав спростувати інформацію, яка, на його думку, є недостовірною, і просив стягнути моральну шкоду, завдану його честі й гідності, в загальному розмірі 100 тисяч гривень. Проте позивач так і не зміг довести свою правоту в судовому засіданні.

Анастасія Кузьмич

0
0
0
0
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up