Економія чи гроші на вітер: чи користуються члени виконкому планшетами, придбаними за бюджетні кошти

Економія чи гроші на вітер: чи користуються члени виконкому планшетами, придбаними за бюджетні кошти

У середу, 10 жовтня, на засіданні виконкому журналісти звернули увагу на те, що більшість членів виконкому прийшли, як кажуть «на легкому», тобто без будь-якої документації та електронних пристроїв.

Лише четверо присутніх використовували для роботи планшети.

Складалося враження, що більшість членів виконкому прийшли «для галочки»: розмовляли між собою, мляво брали участь в обговоренні, роздивлялися щось на мобільних телефонах. Але відчуття командної роботи не спостерігалось за всіма присутніми. Засідання проводив мер Сергій Сухомлин, який паралельно того ж дня вів прийом громадян. Він швидко щось запропонував, також швидко всі проголосували за це й розбіглись.

Нагадуємо, що не так давно для потреб депутатського корпусу міськради та виконкому за бюджетний кошт були закуплені сучасні планшети.

Наші журналісти звернулися за коментарем до керуючого справами виконавчого комітету міської ради Ольги Пашко.

«На виконком ми закупили 25 планшетів, три члена виконкому відмовилися від них, оскільки вони мають власні, тому ми їх здали. Але ми одночасно закупали планшети на виконком, депутатам та на муніципальну інспекцію. Кожному члену виконкому та депутату був виданий планшет за договором, який складали наші юристи. Так що планшети були видані не в постійне користування: після закінчення повноважень вони підлягають поверненню в робочому стані. Отже, всі документи депутатам та членам виконкому надаються в електронному вигляді. У паперовому вигляді ви могли бачити лише ті документи, які містять у собі якусь інформацію, питання стосовно якої розглядаються в закритому режимі», – розповіла Ольга Пашко.

За словами посадовиці, через тендер було закуплено 92 планшети.

Додамо, що рішення про закупівлю планшетів було прийнято на березневій сесії міськради у 2017 році. На ці потреби було вирішено виділити 600 тис. грн.

Мер Житомира тоді прокоментував це рішення наступним чином: «Якщо ви подивитесь вартість цього планшету на «Rozetka» – 9 тис. грн він коштував, а ми закупили на ProZorro за 7,5 тис. грн».

Питання, для чого витрачати бюджетні кошти на придбання гаджетів, якими майже ніхто не користується, залишається відкритим.

Руслан Мороз

0
0
0
1
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up