Пропонуємо вашій увазі нашу улюблену рубрику — циклічні фейки. Щонайменше шість років поширюють брехню, яку ми сьогодні спростуємо.
З року в рік, попри численні роз’яснення, у ЗМІ з’являється та жваво розноситься неправдива інформація про все пропало, бо з 1 листопада або 1 березня «поточного року» не можна оформити спадщину чи договір дарування.
Ось і цього разу з наближенням «сакральної» дати сайти-сміттярки почали розповсюджувати заяложений фейк, ніби-то єдиний вихід — купівля (насправді - ні). Те ж саме із неможливістю вступу в законну спадщину (теж брехня). І взагалі, майно відійде в «руки» державі» (спокійно — ви зможете дарувати і продавати майно, як і коли забажаєте).
Оці сайти-сміттярки посилаються на постанову Кабміну №231, яка нібито забороняє визначати оціночну вартість рухомого і нерухомого майна.
Для того, щоб продати, подарувати або передати в спадок майно, потрібно скористатися послугами нотаріуса і/або “оцінювальника” майна. Згадана постанова, яка була чинна у 2013-14, вимагала від нотаріусів отримати сертифікат нового зразка. Простіше кажучи — пройти «переатестацію». До того оформлювати договори дарування та вступу в спадок вони не могли https://www.facebook.com/behindtheukrainenews/http://bit.ly/37yzdlf
Горезвісна постанова втратила чинність ще в серпні 2014 року. Ба більше — в липні 2015 року Вищий адміністративний суд визнав її незаконною http://bit.ly/2UZiuok
Кому потрібен цей фейк?
Щоразу, коли ці фейки починають знову активно поширювати, чимало людей впадають у паніку. Самостійно розібратися що до чого їм несила — от і біжать до нотаріусів за консультацією та оформленням правочинів дарування. А це коштує грошей.
Джерело: По той бік новин
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 18 від 25 червня 2025
Читати номер