ЗНО - 2017: чого чекати абітурієнтам

ЗНО - 2017: чого чекати абітурієнтам

Напередодні, 6 лютого розпочалася реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Саме ж ЗНО цьогоріч відбуватиметься після завершення навчального року.

 

Коротко про головне

Цьогоріч у специфіці зовнішнього оцінювання змінився час дії сертифікату. У минулі роки за одноразово зданим тестом можна було вступити до ВНЗ протягом п’яти років, тепер результати оцінювання діють лише рік. Тобто, якщо абітурієнт склав іспити і не вступив цього року до навчального закладу, йому доведеться перескладати кожен з предметів наступного року, щоб повторно підтвердити свій рівень знань.

Результати ДПА надходитимуть у школи за 12-бальною шкалою.

Відео дня

«У 2017 році ДПА у школі більше не проводитиметься. Тепер воно буде виключно у формі ЗНО. Абітурієнти самі обирають три предмети, з них українська мова та література, математика або історія України є обов’язковими, а третій на вибір – це дуже зручно», – зазначила заступник директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.

Раніше плани стосовно того, що ЗНО має стати необхідним для випускників усіх років, були визнані недоцільними, проте наразі вже підтверджено, що складати його будуть навіть випускники дев’ятого класу, які мають в планах подальший вступ до навчальних закладів середнього рівня. Нагадаємо, що у минулі роки не було необхідності складати тестовий екзамен випускникам цього рівня, оскільки вони мали право вступу до навчального закладу за результатами складання внутрішніх екзаменів школи. Ця практика визнана корисною і буде введена в дію з 2017 року, а програми ЗНО на 2017 рік для випускників дев’ятих класів будуть складені за моделями оцінювання в одинадцятих класах минулого року.

Нові можливості

Зміни відбулись також у процесі зарахування студентів на спеціальності. Раніше це відбувалось за схемою вибірки, тобто, в декілька «хвиль», кожна з яких могла забезпечити проходження студента на бюджетне місце (в разі, якщо з першої «хвилі» він туди не потрапив). Наприклад, якщо бюджетних місць на факультеті було 12, а абітурієнт займав 13 і перше контрактне місце у списку, то він мав шанс бути прийнятим на бюджет, якщо хтось з дванадцяти абітурієнтів віддав перевагу іншому навчальному закладу і не став подавати оригінали документів на цей факультет. В такому разі одне місце залишилось би вакантним, список посунувся на одне місце, і його б зайняв абітурієнт з номером 13. Проте у 2017 році такої можливості більше не буде.

Зі старої системи залишиться наступне: як і раніше, документи можна буде подавати у п’ять вищих навчальних закладів на три спеціальності. Також додасться можливість розподілити свої шанси іншим чином: подати документи на одну спеціальність, проте у п’ятнадцять різних навчальних закладів. Всі бали будуть внесені до загального реєстру централізованої бази через особисті кабінети абітурієнта. Шляхом автоматичного аналізу майбутній студент отримає перелік навчальних закладів та спеціальностей, на які він може пройти згідно з загальними балами свого атестату та сертифікатів ЗНО. Вже виходячи з цього переліку, абітурієнт може відправляти документи в ті чи інші ВНЗ. Ця електронна система визнана вкрай коректною та зручною не тільки в України, але й в інших країнах світу.

Перелік предметів ЗНО також зазнав змін. У 2016 році Міністерство освіти планувало ввести до обов’язкових предметів ще англійську мову, проте тоді суспільство було вкрай невдоволене цим нововведенням. І через петицію ця ініціатива урядовців була скасована. Проте це було лише тимчасовим рішенням, і за прогнозами, в предмети оцінювання-2017 усе ж таки буде включено англійську. Таким чином, обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2017 році наступні: англійська мова; українська мова; історія України або математика.

Основна сесія у майбутніх студентів триватиме з 23 травня до 16 червня. Другу, додаткову сесію ЗНО проведуть з 3 по 12 липня.

Марина Михальчук

 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up