Також на урочистостях буде Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
Історична довідка
1922 рік - На базі Ново-Чарторийської сільськогосподарської школи Новогорад-Волинського повіту створено Волинський агрономічний технікум. 1 вересня 1922 року Народний комісаріат освіти УРСР прийняв Тимчасовий статут про межові технікуми, згідно з яким названий технікум прирівнювася до вищого навчального закладу. Ця дата і є днем заснування академії.
1930 рік - Волинський сільськогосподарський політехнікум реорганізовано в Житомирський сільськогосподарський інститут технічних культур. Тоді ж у нього влився Сумський сільськогосподарський інститут буряківництва, а в 1937 році – Кам'янець-Подільський інститут технічних культур.
1935 рік - Житомирський сільськогосподарський інститут технічних культур Постановою раднаркому УРСР реорганізовано в Житомирський сільськогосподарський інститут.
1994 рік - Постановою Кабінету Міністрів №592 від 29.08.94 р. на базі Житомирського державного сільськогосподарського інституту створено Державну агроекологічну академію України (м.Житомир).
2001 рік - Розпорядженням Кабінету Міністрів №400-р від 30.08.2001 року на базі Державної агроекологічної академії України (м.Житомир) створено Державний агроекологічний університет (м.Житомир)
2008 рік - Указ Президента України № 769/2008 від 27 серпня 2008 року Про надання Державному агроекологічному університету статусу національного і надалі іменувати його - Житомирський національний агроекологічний університет.
Ректор університету,
кандидат економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Микитюк Валерій Мар'янович
27 серпня 2008 року Указом президента України Державному агроекологічного університету надано статус національного. Наш університет є центром науки, культури в регіоні, а також структурною ланкою системи безперервної екологічної освіти.
Універстет має 8 факультетів:
До складу університету входять:
Навчальний процес забезпечують 45 кафедр та біля 80 їх філій, у тому числі кафедри екологічного профілю: загальної екології, агроекології, моніторингу навколишнього природного середовища, економіки навколишнього середовища та екосоціології, екології лісу та меліорації, технічного сервісу та інженерної екології, охорони природних ресурсів.
Основні завдання:
Житомирський національний агроекологічний університет готує кадри екологічного спрямування для аграрного сектору економіки за спеціальностями:
Підготовка науково-педагогічних кадрів в університеті здійснюється через аспірантуру за 15 спеціальностями.
При університеті працює спеціалізована вчена рада з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук із спеціальності "Екологія".
Інститут післядипломної освіти та інформаційно-консультативного забезпечення забезпечує перепідготовку і післядипломне підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів зі спеціальностей університету, надання другої вищої освіти зі спеціальності "Облік і аудит"
У межах міжнародного партнерства університет співпрацює з Росією, Німеччиною, Швецією, Польщею, Італією, США, Великобританією, Францією, Данією, Нідерландами.
Основні завдання міжнародного співробітництва:
Важливим напрямом міжнародної діяльності є надання можливості студентам вивчення новітніх сільськогосподарських технологій та організації приватного бізнесу при проходженні виробничої практики у фермерських господарствах Великобританії, Німеччини, Франції, Данії, Нідерландах, Польщі, Австрії, США.
В університеті розроблені і впроваджені концепції безперервної екологічної освіти та виховання, національно-громадського, політичного, правового, морально-етичного, художньо-естетичного, статевого, фізичного та трудового виховання.
Здійснюється підготовка резерву керівників аграрних підприємств зі складу студентів старших курсів усіх спеціальностей.
Створені клуби за інтересами: поезії, авторської пісні, "Здоров'я", "Витівник" та збірна команда КВК університету.
Успіхом у глядачів користуються фольклорно-обрядовий ансамбль, духовий оркестр та естрадно-джазовий ансамбль.
Хору університету та студентському театру "Веста" присвоєно звання "Народного".
Серед вихованців університету є майстри спорту міжнародного класу, майстри спорту, кандидати в майстри спорту.
До послуг студентів – бібліотека з загальним фондом 400 тис. примірників, 7 читальних залів, 2 критих спортивних зали, спортивні майданчики, 8 гуртожитків.
В університеті діє відділ громадського харчування, до складу якого входить 4 їдальні, 2 кафе, 5 буфетів. Харчування студентів і співробітників здійснюється за пільговими цінами.
У санаторії-профілакторії студенти отримують спецхарчування та медичне обслуговування. У середньому за рік оздоровлюється білье ніж 700 студентів.
Працює лікарський оздоровчий пункт, де надається кваліфікована медична допомога терапевта, стоматолога, гінеколога, лікаря з лікувальної фізкультури.
№ 18 від 25 червня 2025
Читати номер