Онкопатології передміхурової залози, нирок та сечового міхура  - найчастіша причина звернень до урологів Житомирського онкодиспансеру

Онкопатології передміхурової залози, нирок та сечового міхура  - найчастіша причина звернень до урологів Житомирського онкодиспансеру

Є думка, що уролог – це лікар, який лікує лише проблеми чоловічої сечостатевої сфери. Однак, це не зовсім так.

Адже порушення роботи сечоводів, сечового міхура, нирок та уретри трапляються в обох статей, а саме ці хвороби належать до урології.

Цистит, простатит, пієлонефрит, аденома передміхурової залози, проблеми з сечовипусканням, інфекції статевих органів, пухлини сечовивідних шляхів та нирок, патології сечостатевої системи – усі ці захворювання успішно лікує уролог. Про це розповів онкоуролог Житомирського обласного онкодиспансеру Олексій Пономарьов.

За його словами, найчастіше онкоурологам закладу доводиться стикатись з раком передміхурової залози, що є найпоширенішою хворобою серед чоловіків, а також пухлинами нирок та раком сечового міхура, який останнім часом набирає значних обертів.

Відео дня

Цього року в Житомирському онкодиспансері діагностовано 130 нових випадків раку передміхурової залози, у 44 пацієнтів виявлено пухлини нирок, діагноз рак сечового міхура встановлено 42 жителям області.

Для лікування урологічних захворювань онкоурологи Житомирського онкодиспансеру досить широко впроваджують сучасні методи лікування, зокрема застосовують малоінвазивний метод.

«Такий метод досить позитивний для пацієнтів, онкохворі доволі легко такі операції переносять, у пацієнтів немає вираженого больового синдрому, немає косметичного дефекту, немає функціональних порушень. Це швидке одужання та швидка виписка зі стаціонару», – розповів лікар.

Лікар відмічає, що практично будь-яке урологічне онкозахворювання можна подолати, якщо його виявити на початкових стадіях.

«Необхідно щорічно відвідувати кабінет уролога, проводити регулярні профілактичні обстеження. Зокрема, робити УЗД нирок, сечового міхура. Чоловікам віком 45-50 років треба здавати кров на ПСА, що виявити на ранніх стадіях пухлини передміхурової залози. Якщо онкозахворювання виявити на початкових стадіях, то можна запобігти багатьом серйозним патологіям», – наголошує лікар.

Проконсультуватися з урологом варто, якщо відчули такі патологічні ознаки: біль при сечовипусканні; рідке або занадто часте сечовипускання; зміна кольору або запаху сечі; нетримання сечі; наявність крові або гною в урині або еякуляті; почервоніння, свербіж, дискомфорт в ділянці чоловічих статевих органів; біль у паховій зоні та в попереку; больові відчуття під час або після статевого акту.

У випадку появи симптомів, які можуть свідчити про онкологічне захворювання, необхідно негайно звернутися до лікаря. Пам’ятайте, що рання діагностика та лікування значно підвищують шанси на успішне одужання.

Записатись на консультацію до лікарів Житомирського обласного онкодиспансеру можна на сайті закладу або зателефонувати з 08-30 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834, +38 (098) 319-36-43. Для відвідування лікарів закладу потрібне електронне направлення.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up