З 2020 року вчителі початкових класів вивчатимуть методики роботи в інклюзивних класах

З 2020 року вчителі початкових класів вивчатимуть методики роботи в інклюзивних класах

З 2020 року програма підвищення кваліфікації вчителів початкових класів міститиме новий обов’язковий модуль – інклюзивне навчання.

Він має навчити педагогів працювати з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП), а також допомогти їм в організації роботи інклюзивного класу. Про це заявила заступник Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час відкриття Форуму «Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними» сьогодні, 22 листопада 2019 року, в Києві.

Під час форуму Любомира Мандзій наголосила, що вирішувати проблеми інклюзії, зокрема розвивати цей напрям, необхідно за допомогою взаємодії та співпраці як на центральному, так і на локальному рівнях.

«Жодна з систем – освіти, охорони здоров’я, соціального захисту – не може діяти лише самостійно. Ми мусимо докласти всіх зусиль, щоб налагодити взаємодію між установами, які приймають рішення на центральному рівні. Переконана, що це стане поштовхом для підтримки інклюзивної освіти на місцях. Без зміни системи, з одним лише бажанням будь-якого міністерства, в нас нічого не вийде. Тож ми працюватимемо над тим, щоб наше партнерство було ефективним», – заявила Любомира Мандзій.

Вона повідомила, що зі свого боку МОН вже працює над змінами і готове розвивати напрям інклюзії надалі. Так, впродовж 2018-2019 років створено мережу з 603 інклюзивно-ресурсних центрів. У найближчих планах – створити ще 96. Таким чином, до кінця 2020 року мережа центрів складатиме майже 700 закладів.

Серед змін за останні 3 роки – закупівля 5 сучасних методик світового рівня, введення надбавки до 20% для вчителів, які працюють в інклюзивних класах, поява посади асистента вчителя в кожному класі, де навчаються діти з особливими освітніми потребами.

«Скажу про ще одну перемогу цього року. В Державному бюджеті на 2020 рік враховано всіх дітей, які почали інклюзивне навчання станом на 5 вересня 2019 року. Це вже не та ситуація, яку ми мали торік. Так само враховано асистентів вчителів та інклюзивні класи», – додала заступник Міністра.

З-поміж цілей МОН на найближчі 5 років – розвиток інклюзії у дитсадках та школах, профорієнтація дітей з ООП, розвиток мережі ІРЦ та оптимізація мережі спеціальних закладів загальної середньої освіти. Також у планах – робота з вчителями.

Форум «Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними» триватиме у Києві 22-23 листопада. Учасники заходу обговорять надання послуг дітям з «груп ризику» та дітям з ООП в контексті реформи освіти в Україні, проблемні питання інклюзивної освіти та способи їх вирішення. Також на форумі презентують міжнародне дослідження доступності освітніх послуг та найкращі кейси з впровадження інклюзивної освіти, раннього втручання та методик роботи з дітьми з ООП.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:58 Житомирщина: Одне звернення — і незаконний наказ скасовано. Як працює Пульс 17:00 Житомирщина завершила весняну посівну кампанію 16:40 У Житомирі діти з прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу спільно готували піцу 16:20 Міська рада нагадує: на території області діє Порядок проведення масових (урочистих) заходів в умовах воєнного стану Від читача 10:40 Ефективний Захист: бій з Інтернет-ворогом 16:00 Погода в Україні: короткочасні дощі з грозами, під кінець тижня потеплішає 15:40 Під варту взяли чоловіка, який погрожував кинути гранату в поліцейських на проспекті Миру у Житомирі 15:21 На Житомирщині екоінспектори виявили три факти грубого порушення правил рибальства 14:53 Незадекларовані мільйонні статки ексголовного дорожника Житомира photo_camera 14:38 У Бердичеві внаслідок зіткнення мотоцикла і автівки травмувалися двоє неповнолітніх 14:19 У Шодуарівському парку і гідропарку працюють атракціони: графіки 14:00 Поради батькам: як захистити дитину влітку 12:41 У Житомирі відзначили Всесвітній день донора крові спортивним заходом photo_camera 12:21 На Житомирщині надходження податку на доходи фізичних осіб склали понад 9,1 млрд гривень 12:00 Неподалік Високої Печі в ДТП травмовано двох людей 11:21 Як молоді знайти свій професійний шлях: ДСЗ запустила кампанію «START — Кар’єра» 11:00 Гороскоп на 15–21 червня 2026 року 10:40 Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли золото чемпіонату Європи 10:20 Родина з Естонії передала чергову допомогу українським захисникам, — Віталій Бунечко 10:00 Збираєте гриби, ягоди чи лікарські рослини? ДЕІ Поліського округу нагадує про правила побічного лісокористування
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up