МОН оприлюднило обсяг держзамовлення: ТОП-10 спеціальностей

МОН оприлюднило обсяг держзамовлення: ТОП-10 спеціальностей

На сайті МОН з`явилася інформація про розподіл місць державного замовлення для закладів, що знаходяться в сфері управління Міністерства освіти і науки.

Цьогоріч обсяг держзамовлення знизився на 10% у порівнянні з попереднім 2017-м роком. Це пов`язують з передачею фінансування коледжів, які здійснюють підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» на базі 9 класів, на місцевий рівень. Саме тому держзамовлення на «молодшого спеціаліста» зменшилося на 31,7%, але це має бути скомпенсовано регіональним замовленням. Зменшення держзамовлення на бакалавра на 4% у МОН пояснюють скороченням кількості випускників 11-го класу у цьому році.

За інформацією МОН, розподіл місць на магістратуру відбувся 13 липня. «11 липня Уряд затвердив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів 2018 року. Його загальний обсяг – 191 тис 100 місць. З них 167 тис 016 місць – це держзамовлення для закладів МОН», – йдеться у повідомленні міністерства.

ТОП-10 спеціальностей, на які виділено найбільший обсяг держзамовлення, виглядає так. На першому місці – «Середня освіта» (за усіма предметними спеціальностями) з результатом у 7475 місць, на другому – «Медицина» (4507 місць). Закриває трійку лідерів спеціальність «Комп`ютерні науки» (3216 місць). На четвертому щаблі – «Правознавство (3090 місць), на п`ятому – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (2736). Шосте місце посідає «Будівництво та цивільна інженерія» (2650 місць), сьоме – «Філологія» (усі мовні напрями) з результатом у 2210 місць, восьме – «Галузеве машинобудування» (2025). Закривають 10-ку спеціальностей, на які виділено найбільший обсяг держзамовлення, «Комп`ютерна інженерія» (1951 місце) та «Правоохоронна діяльність» (1910 місць).

Як наголошують у МОН, цьогоріч збільшено обсяг держзамовлення за галузями знань «Аграрні науки та продовольство» та «Інформаційні науки», з природничих наук, для фахівців з математики і статистики, за спеціальністю «Матеріалознавство». Окрім того, скасовано держзамовлення на підготовку фахівців спеціальності «Право» на заочній формі навчання.

Дані про обсяги для широкого конкурсу, на фіксовані місця держзамовлення на бакалаврів, молодших спеціалістів, робітничі кадри за професіями загальнодержавного значення, прийому в докторантуру та аспірантуру, підвищення кваліфікації фахівців з вищою освітою можна знайти на офіційному сайті МОН у розділі «Вступна кампанія 2018».

Ольга Сідлецька

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up