Мінсоцполітики впровадить послугу соціального супроводу під час інклюзивного навчання дітей з інвалідністю

Мінсоцполітики впровадить послугу соціального супроводу під час інклюзивного навчання дітей з інвалідністю

Мінсоцполітики спільно з Міністерством освіти і науки проведуть апробацію проекту Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання з 17 лютого до 17 червня 2020 року.

До апробації соціальної послуги будуть долучені 19 закладів, установ та організацій, у тому числі закладів соціального захисту населення, освіти, громадських організацій Вінницької, Дніпропетровської, Харківської областей.

Послуга щодо надання асистента дитині з інвалідністю на період навчання базується на принципах адресності та індивідуального підходу.

Процедура отримання послуги досить проста.

Підставою для отримання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання за рахунок бюджетних коштів є рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Батькам чи законним представникам дитини треба отримати висновок Інклюзивно-ресурсного центру та написати заяву на керівника обраного закладу освіти, який самостійно звертається з клопотанням до місцевого органу влади.

Соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання надається асистентом дитини після оцінювання її індивідуальних потреб, складання індивідуального плану та укладення договору між керівником надавача послуг та одним із батьків дитини.

Асистент допомагає дитині у самообслуговуванні, підтримує у спілкуванні і комунікаціях (у т.ч. за допомогою жестової мови), організовує харчування, пересування, забезпечує безпеку та спостереження за станом здоров’я (у т.ч. прийом ліків), сприяє проведенню дозвілля та організовує денний відпочинок.

Асистент дитини має діяти з повагою до гідності дитини, забезпечити недопущення дискримінаційних і негуманних дій під час інклюзивного навчання.

Обласні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді мають провести підготовку асистентів дитини терміном 60 академічних годин.

Після апробації проект державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання буде доопрацьовано з урахуванням реальної практики для впровадження його на усій території України.

Розвиток соціальних послуг у громадах, зокрема, для дітей з інвалідністю, сприятиме забезпеченню найкращих інтересів дитини, її соціалізації у суспільстві, попередженню інституалізації дітей з особливими потребами.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
10:42 Жителя Бердичева судитимуть за побиття неповнолітньої доньки 10:20 Представники Житомирщини показали високий рівень підготовки на всеукраїнському вишколі «Карпатський щит – 2026» 10:00 Пішла у вічність відома житомирянка Світлана Іванівна Воробйова 09:38 Уночі над Україною збито 204 БпЛА і 3 авіаційні ракети Від читача 17:28 Пропонують інвестувати. Обіцяють швидкий прибуток і мінімальні ризики. 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 22.07.2026 щодо російського вторгнення 09:00 22 липня: все про цей день, яке церковне свято, традиції і погода у Житомирі 17:25 Потрапили у ДТП? Не панікуйте! Поради від Патрульної поліції 17:00 До програми «Доступні ліки» додали ще 260 нових препаратів для лікування серцево-судинних захворювань 16:39 У Житомирській ОВА відбулося засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб 16:19 У Житомирі відкрили пам’ятну дошку на місці, де минули перші роки життя Олега Ольжича 16:00 У Лугинському лісництві завершили будівництво лісової дороги протяжністю 3 км photo_camera 15:40 У Житомирі передали державні нагороди рідним загиблих Захисників України 15:20 На Північному обході Житомира тривають роботи: закладається основа для розширення магістралі photo_camera 15:00 «Вільні справжні страх та віра»: у літературному музеї відкрилася виставка сучасної мисткині Вікторії Інтегралії photo_camera 14:40 Безоплатна правнича допомога: коли та чому людину можуть визнати недієздатною. ІНФОГРАФІКА 14:21 Пилок амброзії полинолистої – потужний природний алерген. Реакції організму на АМБРОЗІЮ 14:00 Повідомлення від «колеги» у Viber коштувало житомирянці заощаджень – поліція застерігає громадян про шахрайство 12:41 Акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих 12:21 Рятувальники не дали вогню знищити приватний будинок у Чуднові photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up