Жертва обману: у Білорусі судять житомирянина за нібито організацію незаконної міграції

Жертва обману: у Білорусі судять житомирянина за нібито організацію незаконної міграції

Дмитро – житомирянин, працював водієм довгий час і на прохання свого давнього знайомого неодноразово надавав йому послуги приватного перевізництва.

Минулого року Дмитру його знайомий запропонував взяти підряд на перевезення пасажирів з Білорусі до Польщі і далі до Франції. Точного маршруту Дмитру не повідомили. Дмитро в деталі поїздки, за винятком власне маршруту, особливо не вдавався – отримав підряд і зобов'язався його виконати. Бізнес є бізнес. Шукати підступність у словах товариша підстав не було. Гроші молодій сім'ї потрібні: у Дмитра – дружина і двоє дітей, молодшій дитині – трохи більше року.

Минулої осені, взявши товариша – першого пасажира – на борт, Дмитро в'їхав у Білорусь з України, пункт прямування – Брест. Пробувши в Бресті два тижні, взяв другого пасажира, уродженого алжирця, і попрямував з обома пасажирами в сторону польського кордону. У прикордонній зоні їх затримали. Алжирець виявився нелегальним мігрантом, а товариш – контрабандистом.

Білоруська Феміда інкримінує Дмитру участь в організованій злочинній групі, яка здійснювала переправлення мігрантів в країни Європи, а це, згідно зі статтею 371-1 Кримінального кодексу Республіки Білорусь, від 3-х до 7-ми років позбавлення волі.

Алжирець уклав угоду зі слідством: дав вигідні стороні обвинувачення викривальні показання і у відповідь на співпрацю був депортований. Товариш дав свідчення про те, що Дмитро був лише найманим водієм, у змові з ним не перебував і нічого не знав про справжню мету поїздки.

Дмитро запевнив суд у тому ж. Суд його запевнення достатніми не вважає. Зараз судочинство ведеться в Бресті. Український консул сповіщений. Дмитру виділили державного захисника.

Однак прогнози невтішні. Виходячи із ситуації, в Білорусії у судовій практиці кількість виправдувальних вироків мінімальна. Доводити свою невинність підсудним доводиться самим, хоча повинна діяти презумпція невинуватості. Але про такі «шедеври» білоруська Феміда не відає. І хоча дружину Дмитра – Ольгу – з української сторони консультує юрист, перспективи справи вельми невтішні.

Руслан Мороз

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up