З 25 жовтня в Україні вводиться в обіг банкнота номіналом 1000 гривень.
Багато неоднозначних думок навколо цієї купюри: деякі говорять про інфляцію, інші – про зручність використання. Переважна більшість експертів наголошують, що введення купюри номіналом одна тисяча гривень – необхідність, яку Нацбанку потрібно було ввести ще раніше. За їх словами, сьогодні значно зросла заробітна плата в номінальному розмірі, відповідно, введення купюри в 1000 гривень дозволяє зменшити кількість банкнот. Крім того, експерти вважають: те, що більшість пов’язує це з інфляцією чи девальвацією, – не більш ніж омана.
«Що стосується банкнот, то наявність банкноти номіналом 1000 гривень дасть можливість економити на транспортуванні і зберіганні банкнот», – сказали в Нацбанку.
Купюра має на лицьовій стороні портрет одного із засновників і першого президента Української академії наук – Володимира Вернадського. Зворотній бік – із зображенням будівлі президії Національної академії наук України. Сама купюра створена у блакитно-фіолетових тонах. Розмір купюри – 75х160 мм. Її доволі легко відрізнити серед інших купюр.
Журналісти «20 хвилин» запитали у житомирян: «Як ви вважаєте, чи потрібно вводити купюру розміром 1000 грн?»
«Це буде зручно. Можна одразу зняти зарплату і мати декілька купюр, а не пів гаманця по 200 гривень чи 500», – пояснює підприємець Оксана, 45 років.
«Мені без різниці. Вводять то вводять, головне, щоб незручностей не було у використанні», – ділиться будівельник Іван, 39 років.
«Дуже класно, що ми поступово відходимо від використання дрібних монет і що для зручності створюють купюри, як 1000 грн. Це дійсно полегшить життя», – розповідає студентка Аліна, 21 рік.
Обсяг випуску перших купюр сягатиме 5 млн штук. Далі Нацбанк буде друкувати банкноту у міру надходження замовлень від банків і потреб економіки.
Лера Наумова
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 10 від 23 квітня 2025
Читати номер