"Сумнівні" борги за газ не впливатимуть на субсидію

"Сумнівні" борги за газ не впливатимуть на субсидію

Незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік.

Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до Постанови КМУ № 848. Вони передбачають право субсидіантів на автоматичне перепризначення допомоги на новий період за наявності «сумнівного» боргу за газ.

Субсидіанти сигналізують, що останнім часом їм приходять платіжки зі значними боргами. Природа цих боргів для них є незрозумілою, оскільки за спожитий їхнім домогосподарством газ, вони розраховуються вчасно. Тому за пропозицією Мінсоцполітики Уряд прийняв рішення не враховувати ці «сумнівні» борги.

У травні, на вимогу Постанови КМУ №848, усі постачальники природного газу будуть зобов’язані надати у місцеві управління соцзахисту інформацію щодо наявності простроченої заборгованості без зазначення нарахувань за так звані коефіцієнти. На основі цієї інформації й будуть перепризначатися субсидії.

Ті сім’ї, які розраховуються за газ вчасно і в повному обсязі, отримають право на готівкову субсидію. Ті громадяни, які матимуть борги за спожитий ними газ, будуть переведені на безготівкову форму монетизації. Борги сумнівного походженні ні в першому, ні в другому випадку, не впливатимуть на процес перепризначення субсидій.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:28 КП "Центр захисту тварин" у Житомирі продовжує свою роботу 11:45 Житомирський академічний український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги запрошує на вистави квітня! 11:13 У Коростишеві рятувальники зібрали ртуть із розбитого медичного термометра 10:29 Великодній кошик-2026: як зміняться ціни та що прогнозують експерти Від читача 18:39 Перевіряйте джерела: користуйтеся лише офіційними сайтами 10:06 На Михайлівській відбулася акція «Шкарпетуйся!» 09:00 22 березня: все про цей день, яке церковне свято, погода у Житомирі 16:57 У Житомирі розгорнули прапор довжиною понад 350 м з фото зниклих безвісти, полонених та полеглих Воїнів. ВІДЕО. ФОТО play_circle_filled photo_camera 16:34 Розлучення із безвісно відсутнім чи полоненим: що потрібно знати 15:19 У Коростишеві рятувальники зібрали ртуть із розбитого медичного термометра 14:37 За позовом прокуратури суд зобов’язав відшкодувати понад 1,5 млн грн шкоди довкіллю та усунути порушення природоохоронного законодавства
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up