Підтримка бізнесу 2021. «Карантинні» вісім тисяч і продовження «доступних кредитів»

Підтримка бізнесу 2021. «Карантинні» вісім тисяч і продовження «доступних кредитів»

Новий рік почався із нового локдауну. З 8 січня чимало бізнесів були змушені призупинити роботу.

Про карантинні обмеження підприємці знали заздалегідь і мали можливість отримати від держави одноразову грошову допомогу. Для цього ще у грудні потрібно було оформити заявку і чекати на виплату. Скільки українців звернулись по допомогу і які подальші плани щодо підтримки бізнесу цього року, дізнавались експерти Центру громадського моніторингу та контролю.  

Допомога під час карантину

Отримати допомогу у 8 тисяч гривень могли наймані працівники та ФОПи, діяльність яких підпадає під заборону у період посиленого карантину у січні. Заявку потрібно було оформити з 14 до 31 грудня включно. За інформацією уряду, всього по допомогу звернулося понад 480 тисяч людей, з них 455 тисяч отримали допомогу до Нового року, решта виплат має відбутись у січні. Всього за державною програмою виплатили 3,6 млрд грн.

«Близько 25 тисяч людей подались в останні дні старого року, тому враховуючи, що почався новий бюджетний рік, вони отримають по 8 тисяч гривень у цьому році протягом короткого періоду часу», – пояснює Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Відео дня

В Офісі Президента кажуть, що завдяки порталу державних послуг «Дія» вдалось максимально спростити та автоматизувати процес подачі заявок на отримання допомоги. Реєстрація та отримання виплат відбувались дистанційно – без контакту з чиновниками.

«Важливо, що напрацьовано цифрові інструменти, коли не треба стояти в чергах, немає скупчень, коли знищено бюрократичну тяганину, а люди в кілька кліків можуть отримати виплати. Це також зменшує корупційні ризики, адже немає спілкування чиновника та людини. Це яскравий приклад того, якою буде цифрова Україна», – наголосив глава держави Володимир Зеленський.

Ще одна програма підтримки, яку встигли реалізувати до нового року, була розрахована на роботодавців. Відповідно до неї, у грудні виплатили 650 млн грн для близько 170 тисяч працівників. Як розповідають у Державному центрі зайнятості, програмою, зокрема, скористалися: аеропорт «Бориспіль», АТ «Укрзалізниця», Держагенство «Укравтодор», Кондитерська фабрика «Харків'янка» та Харківський завод «Турбоатом». 

У Мінекономіки зауважують, що на додаток до програм фінансованої підтримки на час карантину також діє мораторій на перевірки. 

Плани подальшої підтримки

У Кабміні кажуть, що у 2021-му продовжуватимуть і розширюватимуть програми підтримки бізнесу, започатковані торік. Зокрема, уряд уже ухвалив зміни у держпрограму «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер на кредитування може розраховувати як малий, так і середній бізнес. Розширюється перелік категорій бізнесу, яким може надаватися кредит за програмою, пом’якшуються умови для рефінансування кредитів.

«Станом на зараз уже більш ніж сім з половиною тисяч різних бізнесів по всій країні отримали понад 17 мільярдів гривень. Впроваджено механізм державних портфельних гарантій для малих і середніх підприємців, коли держава забезпечує до 80% кредиту. Також продовжують діяти податкові канікули для ФОПів першої групи. До червня вони звільняються від сплати єдиного соціального внеску», – зазначив голова уряду Денис Шмигаль.

Експерти прогнозують, що попит на кредитування цього року далі зростатиме. За інформацією уряду, лише за перший тиждень 2021 року за програмою «5-7-9» було видано кредитних позик на суму більш ніж 900 млн гривень.

В уряді не виключають, що залежно від ситуації цьогоріч будуть відновлювати успішні державі програми. Міністр соціальної політики Марина Лазебна зауважує: «Я вважаю, що ми повинні постійно аналізувати, працює – не працює, допомагає – не допомагає, і, коли бачимо критичну ситуацію, відразу відновлювати і надавати допомогу».

Зокрема, йдеться про програму допомоги для дітей ФОП першої і другої категорій, яку започаткували під час першого локдауну навесні 2020 року, а також відновили на час карантину «вихідного дня» у листопаді. 

Економісти погоджуються, що другий рік пандемії може бути ще складнішим. Українці все гостріше відчуватимуть наслідки локдауну і загального падіння економіки.  Щоб бізнес скоріше став на ноги, без державної підтримки не обійтись. 

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини Від читача 20:07 Ігор Клименко вручив державні нагороди та відомчі відзнаки слідчим Національної поліції 16:21 Слюсар, електрик, будівельник: затребуванні професії, що починаються з Професійного коледжу технічних інновацій 15:41 Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28оС 15:30 У Житомирі 45-річний чоловік задушив двох знайомих жінок: одну - електричним дротом, другу - руками photo_camera 15:21 Постраждалі від збройної агресії рф мають право на одноразову грошову допомогу 15:19 Про сексуальність — без міфів і сорому: у Житомирі сексологиня проведе публічну лекцію 15:00 ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень 14:40 Почалась реставрація однієї з найстаріших скульптур міста photo_camera 14:21 Житомирська область у 2024 році виробила майже 39 тис. тонн плодово-ягідної продукції 14:00 Мінсоцполітики: Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду 12:40 До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» 12:19 «Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії 12:01 Якою буде погода в Житомирі в перші дні липня - прогноз синоптиків 11:39 За останні вихідні на Житомирщині екоінспектори виявили чотирьох порушників правил рибальства та врятували рибу з браконьєрської сітки 11:21 Літо - сезон лептоспірозу: що треба знати 11:00 З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up