Актуальне від ДПС України: детінізація готівкових розрахунків

Актуальне від ДПС України: детінізація готівкових розрахунків

Минулої п`ятниці  в другому читанні Верховна Рада прийняла зоконопроекти №1053-1 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а також №1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Одночасно із прийняттям декількох нововведень голова Державної податкової служби Сергій Верланов на власному брифінгу в будинку уряду вирішив популярно пояснити та розповісти суспільству про кілька докорінних змін в системі адміністрування податків і застосування РРО, а також спростував ряд поширених міфів.

Коротко про те, чого стосуються обидва закони:

Загалом закони передбачають можливість розрахунку покупцями за товар за допомогою власного смартфону через встановлення спеціальної програми на касові апарати власниками бізнесу. За словами депутатів, такий крок з боку введення системи електронних розрахунків, допоможе зменшити кількість операцій під час розрахунків, приміром, таких, як друкування чеку.  Відтепер чек про покупку буде залишиться в інформації електронного кабінету продавця, надійде покупцеві на телефон, а також автоматично надійде на сервер ДПС. Як зазначають в ДПС, такі дії є ефективними через надання можливості скоротити витрати підприємця на обслуговування бізнесу.Більше того, встановлення спеціальної програми для зчитування карток стане абсолютно безкоштовною: «Ми відкриваємо можливість використання програмних РРО, які будуть безкоштовними. Уже зараз на сайті ДПС можна завантажити сервіс. Більше того, в подальшому податківці будуть обслуговувати та оновлювати його», - зазначив Сергій Верланов.

Відповіді голови ДПС України на хвилюючі підприємців питання:

  1. Чи зобов’яжуть усіх підприємців купувати РРО?

В: Це неправда. Підприємці будуть мати альтернативу: програмне забезпечення, яке безкоштовно надаватиме держава. Також введення РРО не буде стосуватися фізичних осіб, тобто людей, які прийшли на ринок продати якусь городину, а також ФОПів на І групі оподаткування.

  1. Чи буде змушений дідусь, який торгує на ринку помідорами, купувати РРО?

В: Ні. Переважна більшість підприємців, які торгують на ринках, не будуть користуватися РРО.

  1. Для яких підприємців уже введене РРО?

В: Відповідно до ухвалених законів з 1 жовтня 2020 року РРО вводиться для окремих платників податку на ІІ і IV групі, які здійснюють наступні види діяльності:

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння;

- роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;

- реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів;

Насамкінець законопроект №1073 вводить поняття «кешбек». Тобто, якщо чек видано – його можна перевірити. І в разі, якщо він повністю або частково нефіскалізований, покупець зможе подати скаргу через власний Е-кабінет, але з ідентифікацією своєї особи.

 «Якщо дійсно було порушення - накладається штраф у розмірі 150% від вартості покупки, із яких одна частина стягується до бюджету, а інша - заявнику», - пояснив пан Сергій.

Він зауважив, що «кешбек» можливо буде застосувати лише на ті покупки, які перевищують 850 грн: «Тобто дрібний бізнес рівня продуктового магазину виключений із дії даного закону». Ба більше, голова ДПС підкреслив, що з підвищенням контролю водночас знижуються штрафи. «Їх розміри будуть меншими, ніж сьогодні. Єдиний великий штраф - це 5 тисяч за незастосування РРО під час торгівлі підакцизними товарами, тобто тютюном, алкоголем тощо», - підкреслив Сергій Верланов.

Статтю підготовлено завдяки наданим секретаріатом Кабінету міністрів України, матеріалам.

Ірина Хоцька


 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up