Авто, що рухаються зі швидкістю 20 км/год, велика ковзанка на тротуарах та люди, які ідуть до дому з думкою «залишитися живим» – саме так можна описати вчорашній вечір у Житомирі.
Ми звернулися до Олександра Шевчука, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради за поясненням, чому ж у Житомирі запізно зреагували на повідомлення синоптиків про погіршення погодних умов. Адже техніку могли запустити раніше, що запобігло б понад шістдесят ДТП, які за вчорашній день трапились у місті.
«Ми не зреагували пізно. Я є свідком того, що тільки почалась негода – виїхав УАШ. В першу чергу посипаються мости, спуски та підйоми. Заздалегідь не було ніяких признаків негоди, проте було повідомлення і всі машини були завантаженні та підготовленні. Спочатку розпочався мокрий сніг, який моментально окутав усе місто, тому в першу чергу виїхали на мости, підйоми, спуски, шляхопроводи, після посипалися усі вулиці по яких ходить громадський транспорт і вже потім другорядні вулиці», – зазначає Олександр Шевчук.
Заступник міського голови говорить, що в порівнянні з Києвом у Житомирі спрацювали оперативніше, та доклали максимум зусиль, але були й труднощі.
«У порівнянні з іншими містами, коли о 16:00 Служба автомобільних доріг у Житомирській і Київській областях обмежила весь рух вантажного та пасажирського транспорту, наше місто не зупинилось, тролейбуси усі ходили згідно з графіком. Тротуари посипались, але неможливо моментально сипати усе місто, комунальники працювали до ночі і сьогодні я виїхав о 5 годині ранку – більшість підприємств уже працювали.
Я вважаю, що зробили усе можливе, щоб місто не зупинилося. Для порівняння весь Київ вчора стояв у 10-бальному заторі. У нас все рухалося, громадський транспорт працював. Були труднощі, але ми не можемо одночасно посипати усе місто є певний графік і певні протоколи», – наголошує Олександр Шевчук.
Марія Кравчук
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 7 від 2 квітня 2025
Читати номер