На Житомирщині обговорили будівництво гідротехнічної споруди для відновлення водосховища на річці Тня
 
    
В Житомирській обласній військовій адміністрації під головуванням заступниці начальника Житомирської ОВА Наталії Арендарчук відбулася нарада щодо будівництва гідротехнічної споруди на річці Тня, поблизу села Несолонь Звягельського району.
Останніми роками аграрна галузь зазнає суттєвих трансформацій, спричинених змінами клімату та нетиповими для нашої зони посухами. Такі умови ставлять перед аграріями нові виклики й вимагають пошуку ефективних шляхів раціонального використання та збереження водних ресурсів.
Через кліматичні зміни, зниження рівня ґрунтових вод і тривалі посушливі періоди дедалі частіше виникає дефіцит вологи, що безпосередньо впливає на урожайність сільськогосподарських культур і економічну стабільність агропідприємств. Практика доводить, що посіви, які забезпечені зрошенням, демонструють урожайність у кілька разів вищу, ніж ті, що вирощуються без систем зрошення. Саме тому питання модернізації та розвитку зрошувальних систем є одним із ключових для забезпечення продовольчої безпеки та сталого розвитку аграрного сектору.
Фермерське господарство «Аделаїда», що здійснює діяльність у Звягельському районі, у 2023 році створило перше в області об’єднання водокористувачів — «Лесині Джерела», яке функціонує на базі Теснівської осушувальної системи. Для подальшого здійснення господарської діяльності підприємство ініціювало будівництво гідротехнічної споруди з метою відновлення водонакопичувального водосховища.
Під час наради розглянули питання доцільності та можливості реалізації цього проєкту. Участь у заході взяли представники Департаменту екології та природних ресурсів Житомирської ОВА, Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області, Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики, а також представники фермерського господарства «Аделаїда».
Учасники надали фахові пропозиції щодо реалізації проєкту з урахуванням екологічних, технічних, економічних та соціальних аспектів. За результатами обговорення напрацьовано рекомендації для подальшого опрацювання ініціативи відповідно до вимог чинного законодавства.
Джерело: Житомирська обласна рада
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
- 
                             Діма ДімонА якщо шахед вїбе у нас війна Діма ДімонА якщо шахед вїбе у нас війна
 
                             
                         
                                     
                                    