Фірма з оточення мера за 13 мільйонів зведе 50-метровий флагшток на майдані Соборному

Фірма з оточення мера за 13 мільйонів зведе 50-метровий флагшток на майдані Соборному
Підготовчі роботи на майдані Соборному

Досі не підписавши угоду, підрядник вже розпочав ремонтні роботи. Кошти з міського бюджету освоюватиме фірма, якою на 60% володіє матір Віри Рачковської-Долгих – очільниці піар-служби мера Житомира.

Встановлення в обласних центрах великих щогол-флагштоків для державного прапора є ініціативою президента з нагоди 30-річчя Незалежності України.

У Житомирі планується не лише встановлення прапора, а й реконструкція скверу навколо. 50-метровий флагшток, підсвітка та стяг 14 метрів завдовжки – ось що житомирянам варто очікувати. 

Встановлення 50-метрового флагштока з державним прапором та часткова реконструкція скверу майдану Соборного виявились досить дорогими. Загалом на ці потреби передбачили 16,5 мільйона гривень, з яких – 8,5 млн виділять з міського бюджету, решта – 8 млн – дофінансовує обласний бюджет.

Відео дня

Із цієї суми на прапор витратять приблизно 6,6 мільйона. Планується, що встановлення стягу розміром 14х8 м обійдеться до 4-х мільйонів, а його виготовлення – 2,6 мільйона.

Початок реконструкції без договору?

На майдані вже тривають підготовчі роботи, розпочаті ще 16 травня. Часу для їхнього завершення обмаль – трохи більше ніж 2 місяці. І підряднику доведеться докласти багато зусиль, щоб вкластися у виділені терміни. Реконструкція скверу передбачає розширення вхідної групи підходу до флагштока, заміну існуючого покриття, яке буде доступним для маломобільних верств населення, також з’являться дві додаткові стежки та нове озеленення зі збереженням існуючих рослин. Загальна площа благоустрою складає 3 868 м2.

На разі будівельниками вже встановлена огорожа та повних ходом йде підготовка до реконструкції. Про це журналістам «20 хвилин» розповів у коментарі начальник управління капітального будівництва (надалі – УКБ) Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

- Зараз відбуваються підготовчі роботи, встановлюється огорожа, вагончики, туалети. Реконструкція розпочнеться з наступного тижня. Насамперед плануємо здійснити демонтаж гранітної глиби, де стояв Ленін, та проведемо інші демонтажні роботи, здійснимо підводку комунікацій та нового освітлення, заллємо сваї та проведемо благоустрій території, – повідомив очільник управління.

Терміни дуже обмежені, і важливо здати готовий об’єкт до Дня Незалежності. Начальник управління капітального будівництва впевнений, що можна встигнути, якщо не буде факторів, уповільнюючих роботу.

- Термін обмежений, всього 2 місяці, до Дня Незалежності ми повинні встигнути. Багато що буде залежати від погодних умов та мешканців сусідніх будинків: можливо, люди не захочуть, щоб роботи проводились вечорами, бо це шум», – зазначив В’ячеслав Глазунов.

Однак договір з підрядником на момент спілкування з керівником управління не був укладений. Звідки у виконавця робіт така впевненість у перемозі у відкритих торгах?

Улюблений підрядник міськради

Оголошення про відкриті торги з’явилися у публічній системі «Прозорро» 20 травня 2021 року, тобто через 4 дні після того, як  розпочали підготовчі роботи. 

Вартість тендера «Реконструкція скверу на Майдані Соборному у м. Житомирі зі встановленням флагштоку Державного прапору України» визначили у 13 млн 850,5 тис. грн. 

У призначених на 8 червня торгах взяли участь троє учасників: ТОВ «УК «Комфорт-Буд», ДП «Фаворит ОПТ» АТ «Фаворит» та ТОВ «Забудовник». Найнижчу первинну ціну в 13 млн 767,7 тис. грн запропонувало дочірнє підприємство АТ «Фаворит». За ним йшла пропозиція «УК «Комфорт-Буд» та ТОВ «Забудовник».

Однак на торгах «УК «Комфорт-Буд» знизив ціну до 13 млн 735,7 тис. грн. Інші учасники подані раніше пропозиції не понижували. Відповідно перемогу у тендері здобув «УК «Комфорт-Буд», обійшовши на 32 тис. грн подану з самого початку пропозицію ДП «Фаворит ОПТ» АТ «Фаворит».

Розглядаючи подані переможцем документи, тендерний комітет виявив доволі велику кількість невідповідностей. У складі тендерної пропозиції «УК «Комфорт-Буд» не надав документального підтвердження досвіду виконання усіх необхідних робіт. Підтвердження досвіду виконання робіт з улаштування колодязів круглих водопровідних, улаштування зовнішнього освітлення, улаштування мереж зовнішнього водопостачання та водовідведення були відсутні.

Тендерний комітет надав можливість впродовж доби додати необхідні документи. За день «УК «Комфорт-Буд» встиг отримати два позитивні відгуки від департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. В одному з них йшлося про високу якість будівництва амбулаторії у Брусилівському районі, яку підрядник ніяк не міг збудувати з 2018 року. І для завершення робіт до 6,74 млн грн департамент додатково без тендера підписав з підрядником угоду ще на 3 млн грн.

Ще один необхідний для перемоги відгук взагалі датований серпнем минулого року! Для підтвердження використали відгук за підписом в.о. начальника УКБ Житомирської міськради про високу якість робіт скверу на Покровській, 131. Мало того, що відгук майже річної давності, так і самі роботи з ремонту скверу у той час не були виконані. Поліція вважає: «Наведене може свідчити про умисне використання службовими особами управління капітального будівництва Житомирської міської ради службового становища всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди для ТОВ «УК «Комфорт-Буд».

Як свідчить судовий реєстр, для УКБ Житомирської міськради та департаменту регіонального розвитку області, стало традицією укладати угоди з підозрюваними у розкраданнях підрядниками. Проте тим же шляхом пішла навіть прокуратура Житомирської області… Хто ж, як не прокурори, в деталях знають про підозри у розкраданнях підрядником бюджетних коштів та про наявність у поліції підтверджень неякісно виконаних робіт. 

Навіть 16 жовтня 2019 року рапортували, що самі відкрили кримінальне провадження за оплачені і досі не збудовані медичні амбулаторії. Але буквально через місяць уклали відразу 5 угод на поточний ремонт приміщень з ТОВ «УК «Комфорт-Буд». І в цей же день підписали акти виконаних робіт по всіх угодах та перерахували фірмі понад 435 тис. грн. 

Не менш формально до дослідження поданих документів підійшов і тендерний комітет під час підписання угоди на встановлення флагштока Державного прапору України. Оскільки ТОВ «УК «Комфорт Буд» знизило ціну пропозиції, як переможець торгів вони мали б подати оновлений кошторис витрат. Проте УКБ вчергове жодним чином не відреагувало.

- Не може бути такого, з цим у нас суворо, бо Антимонопольний комітет регулярно нас перевіряє щодо цього… – відповідає у коментарі керівник УКБ і за хвилину додає: Ми нову уточнену договірну ціну не оприлюднили – вона для нас.

Досить своєрідно посадовець пояснює й причину фактично розпочатих робіт, не дочекавшись підписання з підрядником договору.

- Там був термін оскарження, 10 днів ми тримали, але це не забороняло нам проводити підготовчі роботи. Зараз вже подано повідомлення про початок будівельних робіт, зараз тільки проводять демонтаж. Поки підготовчі – обладнано майданчик, огороджено – на це довіл є, – пояснює  В’ячеслав Глазунов.

Щоб отримувати мільйонні підряди в Україні та прикривати відверті розкрадання, не обійтися без «політичного даху». ТОВ «УК «Комфорт-Буд» з’явилося на початку січня 2016 року, майже відразу після завершення місцевих виборів. Вклавши 800 грн, голова міського виборчого штабу партії «Самопоміч» Станіслав Балакішієв стає директором фірми та отримує 80% частки у товаристві. Після 2018 року, коли діяльністю товариства зацікавилися правоохоронні органи, його частка переходить з рук в руки.

На сьогодні 60% ТОВ «УК «Комфорт-Буд» належить Галині Рачковській, яка доводиться матір’ю Вірі Рачковській-Долгих. Остання донедавна займала посаду радниці мера Житомира Сергія Сухомлина. З травня 2021 року міський голова перевів її на посаду керівниці управління по зв’язках з громадськістю Житомирської міської ради.

Подібна наближеність пояснюється давнім знайомством мера Житомира з чоловіком нової керівниці піар-служби. Ярослав Долгих до призначення у 2010 році на посаду заступника голови Житомирської ОДА рік працював директором ТОВ «Юридична фірма “Еталон”», змінивши на посаді Олексія Ясюнецького, коли той керував юридичним відділом міськради. Як свідчить архів системи «youcontrol», у цей же час співвласниками юридичної фірми були чинний мер Житомира Сергій Сухомлин, його бізнес-партнер Олександр Рабінович та Геннадій Зубко (у 2014-2019 рр. віце-прем’єр-міністр).

Хіба за таких давніх дружніх стосунків можуть бути якісь зауваження до учасника торгів або ж сумніви в його перемозі? Що це, як не чергова ілюстрація того, як лише обмежене коло наближених до чиновників структур може вигравати мільйонні тендери, перетворюючись в улюбленого підрядника мерії. І все це робиться виключно за наш з вами кошт та сплачені нами в бюджет податки. 

Марія Кравчук, Тарас Боросовський 

 

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (4)
 • Вячеслав Фаттахов

  Звидкі такі ціни?готель в центрі міста коштує 6 лямів а флагшток 13 лямів((
 • Оля Бусинка

  В умові задачі питається, а на###віщо?
 • Петя Хабазня

  А початкова вартість була 8 млн... Вже 13 млн. Кінцева мабудь буде під 20 млн🤨
 • Вениамин Веретко

  Кореши президента типу виграли тендер на будіництво всіх доріг в Украіні а це вам подобається
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:55 У Житомирі підняли олімпійський прапор photo_camera 16:22 У Бердичеві поліцейські затримали наркозакладчика з 30-ма дозами 16:19 Трагедія на Коростенщині: у вогні загинуло троє дітей photo_camera 16:02 У Житомирі виконком затвердив Порядок організації та проведення ярмарків Від читача 13:28 Гроші за «лайки» - кіберполіція застерігає від онлайн-шахраїв 15:56 ДТП на перехресті вулиці Покровської та проспекту Незалежності: лексус проїхав на червоний сигнал світлофора 15:40 Як перевірити, чи легальна куплена ялинка 15:20 Двоє підлітків на річці Уж в Коростені провалилися під кригу: дітей врятувала поштарка 15:00 Диван за борги: звягелянин викрав з чужої оселі меблі в рахунок старого боргу 14:40 Гроші за «лайки» - кіберполіція застерігає від онлайн-шахраїв play_circle_filled 14:38 Усіх бажаючих створити святковий настрій запрошують на майстерклас по створенню новорічної кульки! (Новини компаній) 14:23 У Житомирі група співвласників ОСББ «анексувала» територію, зробивши на тротуарі незаконну парковку (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) photo_camera 14:22 З чого розпочати вибір тепловізора Hikmicro Gryphon GQ35L? (Новини компаній) 14:00 У Житомирі відбулося чергове засідання Асамблеї відділення НОК play_circle_filled 12:41 У Житомирі під час пожежі у підвалі багатоповерхівки вогнеборці врятували чоловіка 12:21 У Житомирі - ожеледиця і підвищення температури - прогноз погоди 12:00 У Житомирському військовому інституті ім.С.П.Корольова відновив роботу музей, пошкоджений російськими бомбардуваннями photo_camera 11:40 У Житомирі в районі Сінного ринку автомобіль збив жінку-пішохода 11:20 54-річний бердичівлянин підмінив вміст посилки - йому загрожує кримінальна відповідальність 11:00 Семенівській ТГО на Бердичівщині повернуть став з прибережною землею вартістю 89 млн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up