Житомирський "Вій" високо відзначили на міжнародному фестивалі

Житомирський "Вій"  високо відзначили на міжнародному фестивалі

Вистава «Вій» житомирського драмтеатру отримала високу оцінку на фестивалі «Мельпомена Таврії».

Колектив Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Кочерги з успіхом презентував виставу «Вій» на ХХ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії».

Про це повідомила прес-служба Житомирської обласної ради.

На ювілейний фестиваль, який тривав з 17 по 27 травня на Херсонщині і проходив під гаслом «Фестиваль збирає друзів», завітали театри не лише з України, а й з 11 країн світу, зокрема Португалії, Німеччини, Литви, Польщі, Угорщини, Туреччини, Ізраїлю, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови.

До театральної афіші було вписано 51 виставу від 43 театрів, серед яких вистава «Вій» від режисера житомирського театру Петра Авраменка, який представив учасникам та гостям фестивалю власне трактування відомого твору Миколи Гоголя. Вистава переносить глядачів у світ українського колориту, гумору, народних пісень та містики. У постановці показано не лише містичний та релігійний бік твору, а й різні аспекти людської сутності. Вистава захоплює своїм оформленням: прекрасні декорації та костюми, гра оркестру наживо, танці та народні пісні.

Виставу «Вій» високо оцінили не лише звичайні глядачі, а й професійні театрали. Про це повідомив голову обласної ради Володимира Ширму Президент Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», народний артист України Олександр Книга.

Він зазначив, що «усі театральні критики, театрознавці та журналісти, що працювали на фестивалі, а також глядачі, надали високу оцінку акторській та режисерській роботі житомирського театру» і висловив щиру подяку керівництву області за сприяння та підтримку театрального мистецтва.

Варто зазначити, що цьогорічний фестиваль став наймасштабнішим в Україні, оскільки проходив на два міста – Херсон та Миколаїв, де було задіяно 20 сценічних майданчиків. Метою фестивалю  є об’єднання різних країн під прапором театрального мистецтва задля налагодження дружніх зв’язків та створення нових унікальних творчих проектів.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:56 У Житомирській громаді стартувала міжнародна освітня кампанія «ZOOM – Діти захищають клімат!», яка реалізується за підтримки проєкту «Угода мерів – Схід» 17:28 Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до ХІІ звітно-виборної Асамблеї Відділення НОК України в Житомирській області 17:00 Житомирянина, який під час застілля вбив свого сусіда, засуджено до 8 років позбавлення волі 16:40 У Житомирі оголошено штормове попередження: пориви північно-західного вітру 15-20 м/с Від читача 17:51 Фейкові «надбавки до пенсії». 16:19 Екоінспектори вилучили понад 500 метрів браконьєрських сіток на річці Ірша photo_camera 16:14 Житомирщина долучилася до ІV Міжнародного саміту міст та регіонів «Partnership. Resilience. Preparedness» 16:00 Через десять місяців на щиті повернувся до рідного Житомира Ігор Іоне 15:40 На Звягельщині горів костел photo_camera 15:22 Житомирський «Струмочок» здобув Срібний диплом на престижному міжнародному фестивалі у Сопоті photo_camera 15:00 У Коростені внаслідок російських обстрілів постраждала людина photo_camera 14:42 Новини законодавства: військовий облік жінок і дарування нерухомості дітям 14:19 На Житомирщині відзначили фахівців медичної галузі за професіоналізм та милосердя 14:00 Під час пожежі в с. Стрижівка в оселі виявили тіло чоловіка 12:39 Поблизу Іванівки легковик злетів в кювет: загинув водій — 35-річний житомирянин photo_camera 12:20 КП «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» ЖМР — «Фортеця здоров’я» у регіональному відборі на здобуття відзнаки «Ордена святого Пантелеймона» 11:43 Коростень знову зазнав атаки російськими БпЛА: є поранений, постраждали підприємства інфрастуктури 11:40 У Житомирі відбудеться форум «Урбан Весна 2026» 11:19 З 23:00 26 травня до 24:00 28 травня у Житомирі триватиме дезінфекція водопровідних мереж 11:00 У чому різниця між обовʼязковими і рекомендованими щепленнями?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up