Як правильно оформити декларацію між пацієнтом та лікарем?

Як правильно оформити декларацію між пацієнтом та лікарем?

НСЗУ працює за принципами прозорості та відкритості. Всі виплати закладам-партнерам НСЗУ здійснює на основі поданих звітів. Обсяг виплат залежить від віку та кількості пацієнтів, яких обслуговує той чи інший медзаклад.

Юридичним підтвердженням обслуговування пацієнта у певного лікаря в певному закладі ПМД є подана декларація.

Це документ, який підтверджує факт вільного вибору пацієнтом свого лікаря. І, що важливо, декларація потрібна для того, щоб держава знала, куди спрямувати кошти за обслуговування пацієнта. НСЗУ може заплатити лише за декларацію, подану з дотриманням усіх правил. Порядок вибору лікаря первинної медичної допомоги та форму декларації затверджує наказ МОЗ №503.

Нагадуємо основні правила оформлення лікарем первинки, або уповноваженою особою закладу ПМД декларації.

1. Форму декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затверджено наказом МОЗ від 19.03.2018 №503. Будь-які інші форми не є чинними (!).

2. Лікар заповнює декларацію в електронній формі через систему eHealth. Але (!) обов’язково має роздрукувати декларацію та надати пацієнту (його законному представнику) для перевірки даних. Варто нагадати пацієнту про уважність при перевірці коректності внесених даних.

3. Якщо декларація не містить помилок, пацієнт підписує два примірники. У свою чергу лікар проставляє на них відмітку з датою отримання такої декларації надавачем ПМД та повертає один примірник пацієнту (його законному представнику). Інший примірник декларації залишається у медичному закладі.

У разі виявлення розбіжностей в даних пацієнт має повідомити про це лікаря, який відразу виправляє помилки в декларації в електронній формі та повторно роздруковує її.

4. Після подання пацієнтом декларації лікар (або уповноважена особа ПМД) надсилає декларацію у встановленому законодавством порядку до електронної системи охорони здоров’я.

5. Декларація заповнюється українською мовою, за винятком пунктів, що потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів.

6. Надавач ПМД зобов’язаний зберігати свій примірник декларації, підписаний пацієнтом (його законним представником), протягом трьох років з дня припинення (анулювання) такої Декларації.

Детальніше про заповнення та подання декларації можна почитати тут, у Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

Будьте відповідальними та пам’ятайте, достовірні дані = справедливі виплати.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:21 День Державного Прапора та День Незалежності України у Житомирі. ПРОГРАМА ЗАХОДІВ 16:38 Городниця, Пулини та Новогуйвинське стали членами Асоціації міст України 16:13 "Пісенний Спас": фото з фестивалю 16:02 Заради відновлення стосунків із дівчиною іноземець застосував до неї фізичну силу Від читача 21:35 Удавка для столичного рынка песка: резонансное расследование 15:00 Як житомиряни святкують Яблучний Спас. ФОТО 14:35 На Житомирщині працює комісія Генерального штабу ЗСУ 14:16 Житомирян турбує агресивність безхатніх тварин у місті 12:45 У 40 - крутіше всіх! Телеведучий Андрій Данилевич відзначає ювілей 12:07 Де у Житомирі сьогодні не буде води 11:53 У Коростишівському районі вночі горів будинок 11:45 5 трендів нової Ради. Чого чекати від «Слуги народу»? 11:20 За добу вогнеборці загасили 5 пожеж на сміттєзвалищах 10:54 У Житомирі відбувся фестиваль LAMPA.DOC 10:16 У Житомирі затримали трьох крадіїв 10:01 Сьогодні у Житомирі ясно 09:51 Сьогодні православні християни святкують Яблучний Спас
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up