Як правильно оформити декларацію між пацієнтом та лікарем?

Як правильно оформити декларацію між пацієнтом та лікарем?

НСЗУ працює за принципами прозорості та відкритості. Всі виплати закладам-партнерам НСЗУ здійснює на основі поданих звітів. Обсяг виплат залежить від віку та кількості пацієнтів, яких обслуговує той чи інший медзаклад.

Юридичним підтвердженням обслуговування пацієнта у певного лікаря в певному закладі ПМД є подана декларація.

Це документ, який підтверджує факт вільного вибору пацієнтом свого лікаря. І, що важливо, декларація потрібна для того, щоб держава знала, куди спрямувати кошти за обслуговування пацієнта. НСЗУ може заплатити лише за декларацію, подану з дотриманням усіх правил. Порядок вибору лікаря первинної медичної допомоги та форму декларації затверджує наказ МОЗ №503.

Нагадуємо основні правила оформлення лікарем первинки, або уповноваженою особою закладу ПМД декларації.

1. Форму декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затверджено наказом МОЗ від 19.03.2018 №503. Будь-які інші форми не є чинними (!).

2. Лікар заповнює декларацію в електронній формі через систему eHealth. Але (!) обов’язково має роздрукувати декларацію та надати пацієнту (його законному представнику) для перевірки даних. Варто нагадати пацієнту про уважність при перевірці коректності внесених даних.

3. Якщо декларація не містить помилок, пацієнт підписує два примірники. У свою чергу лікар проставляє на них відмітку з датою отримання такої декларації надавачем ПМД та повертає один примірник пацієнту (його законному представнику). Інший примірник декларації залишається у медичному закладі.

У разі виявлення розбіжностей в даних пацієнт має повідомити про це лікаря, який відразу виправляє помилки в декларації в електронній формі та повторно роздруковує її.

4. Після подання пацієнтом декларації лікар (або уповноважена особа ПМД) надсилає декларацію у встановленому законодавством порядку до електронної системи охорони здоров’я.

5. Декларація заповнюється українською мовою, за винятком пунктів, що потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів.

6. Надавач ПМД зобов’язаний зберігати свій примірник декларації, підписаний пацієнтом (його законним представником), протягом трьох років з дня припинення (анулювання) такої Декларації.

Детальніше про заповнення та подання декларації можна почитати тут, у Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

Будьте відповідальними та пам’ятайте, достовірні дані = справедливі виплати.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

09:40 У Житомирі активісти разом з Національною поліцією затримали вантаж нелегальної деревини. ВІДЕО 09:20 Хто у Житомирі залишиться без води 09:11 Офіційний курс на 26 лютого: гривня ослабла до долара та євро 09:00 Погода у Житомирі 26 лютого: тепло, але хмарно Від читача 17:20 5 порад для держслужбовців: як безпомилково заповнити декларацію? 17:55 Дохід від продажу одного легкового автомобіля не оподатковуються 17:32 У Житомирському музучилищі проходитиме Всеукраїнська нарада та науково-практична конференція українських філологів 17:00 Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка ще може отримати статус опорної 16:37 Житомирянин сплатив 53 тис. грн завдатку за виготовлення меблів, натомість не отримав нічого 16:33 «Уникати! Запобігати! Діяти!» - у Житомирі стартував проєкт для дітей з основ безпеки життєдіяльності 16:18 На 50 тис. грн. заподіяли шкоди лісу "чорні" лісоруби на Олевщині 16:00 Оновлені 200 гривень - уже в обігу 15:38 Увага! Зміни в схемі руху тролейбусів на Крошню 15:18 З 2 березня розпочинається прийом заяв на літнє оздоровлення дітей 15:00 На Житомирщині 23-річного водія обвинувачують у скоєнні смертельної ДТП, унаслідок якої загинули дві неповнолітні дівчини 14:38 У Хорошівському районі другу добу шукають зниклого 16-річного Дмитра Степарука 14:27 До 30-ї школи в Житомирі добратися можна тільки човном: автівки паркуються на тротуарах 14:21 На Овруцькому підприємстві чоловіка засипало тирсою в бункері 14:01 У Житомирі менш ніж за добу розшукали підозрюваного у грабежі 12:40 Неподалік Бердичева вантажівка смертельно травмувала велосипедиста
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up