Від тернів до AstraZeneca - всі дані про вакцину, яку отримав Житомир

Від тернів до AstraZeneca - всі дані про вакцину, яку отримав Житомир

Перша партія вакцин від COVID-19 вже в Україні. Останні дані про вакцину, її ефективність та безпеку.

 

В Україну 12 лютого прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти COVID-19. Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Якщо точніше, то це вакцина CovidShield – індійський аналог вакцини AstraZeneca, адже ще минулого року компанія AstraZeneca уклала договір з Індійським інститутом сироваток на виготовлення вакцини від COVID-19. Що це за вакцина, як вона працює та кому її можна вводити, спробуємо розібратись.

Оксфордська вакцина - це векторна вакцина, на відміну від мРНК-вакцин PfizerBioNTech та Moderna.

Що таке векторна вакцина?

Відео дня

Векторні вакцини використовують модифіковану версію іншого вірусу (вектора) для доставки інформації людській імунній системі. Вектор (нешкідливий вірус) потрапляє в клітину нашого організму та стимулює її виробляти шип-білок, такий самий, як і на поверхні SARS-CoV-2 – вірусу, який викликає захворювання COVID-19.

Клітина демонструє шип-білок на своїй поверхні й імунна система розпізнає його як чужорідний. Це запускає вироблення антитіл та активацію інших імунних механізмів для боротьби з вірусом.

Внаслідок цього організм виробляє достатню кількість антитіл для захисту від майбутнього зараження вірусом, що викликає COVID-19. Перевага полягає в тому, що людина отримує цей захист, не маючи жодного ризику захворіти на COVID-19.

Ефективність та безпека вакцини

Сукупні результати 4-ох досліджень, проведених у Великобританії, Бразилії та Південній Африці, показали, що вакцина AstraZeneca безпечна та ефективна у профілактиці COVID-19 у людей віком від 18 років. У цих дослідженнях взяли участь загалом близько 24 000 людей. Половина отримала вакцину, а половина – контрольну ін'єкцію або іншу вакцину. Учасники не знали, вводили їм пробну вакцину чи контрольну ін’єкцію (подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження).

Безпека вакцини була продемонстрована в ході чотирьох досліджень. Однак ефективність вакцини базується на результатах дослідження, проведеного у Великобританії, та дослідження, проведеного в Бразилії. В двох інших дослідженнях було менше 6 випадків COVID-19, чого недостатньо для вимірювання профілактичного ефекту вакцини.

Дослідження, проведені в Великобританії та Бразилії, показали зменшення кількості симптоматичних випадків COVID-19 у людей, яким вводили вакцину, на 59,5% (64 із 5258 особи захворіли на COVID-19) порівняно з людьми, яким вводили контрольні ін’єкції (154 із 5210 захворіли на COVID-19). Це означає, що вакцина продемонструвала приблизно 60% ефективності в клінічних випробуваннях.

Як вводиться вакцина?

Вакцинація AstraZeneca потребує двократного введення цієї вакцини в плече, другу дозу слід вводити з інтервалом 4-12 тижнів після першого введення. Найпоширеніші побічні ефекти були легкого або середнього ступеню та тривали декілька днів після вакцинації. Серед них біль і болючість у місці ін’єкції, головний біль, втома, біль у м’язах, загальне нездужання, озноб, гарячка, біль у суглобах та нудота.

Вікові межі вакцини

Більшості учасників цих досліджень було від 18 до 55 років. Поки що недостатньо даних, щоб оцінити ефективність вакцини для людей старше 55 років. Однак Європейське агентство з лікарських засобів рекомендує вакцину для всіх вікових груп, оскільки існує достовірна інформація про безпечність вакцини у цій популяції. Більше інформації очікується від поточних досліджень, які включатимуть більшу частку учасників літнього віку.

2 лютого Управління охорони здоров’я Франції заявило, що вакцина буде застосовуватися лише для людей віком до 65 років, така ж позиція і в інших європейських країн: Німеччини, Австрії, Норвегії, Данії, Нідерландів, Італії, Іспанії та Польщі. В Бельгії вікові обмеження збільшили до 55 років.

Великобританія та ряд інших великих країн, включаючи Індію та Аргентину, схвалили вакцину для всіх вікових груп. Швейцарія поки що взагалі не затвердила вакцину, заявивши про брак даних щодо ефективності, безпеки та якості вакцини AstraZeneca.

МОЗ України поки що не робило заяв щодо віку людей, які будуть отримувати вакцину AstraZeneca. Відомо тільки, що першими будуть вакцинувати людей із надвисоким ризиком інфікування та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби COVID-19, а також тих, чия робота критично важлива в умовах пандемії. Зокрема, вакцину отримають медичні працівники та персонал закладів охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19. Також будуть вакциновані мешканці інтернатів, будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів, учасники Операції об'єднаних сил на Сході України. Проводити вакцинацію на першому етапі будуть спеціальні мобільні бригади з імунізації.

Джерело: Genius

Нагадаємо, 24 лютого у Житомир доставили вакцину, тоді ж перше щеплення отримав лікар 2-ї міської лікарні.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (7)
  • Виктор Остапчук

    На початку статті 12 лютого...
  • Тетяна Рогозянська

    Какаяразніца?Хужєнєбудєт.
  • Светлана Семенюк

    Какой ужас, будут вакцинировать
  • Ludmila Andrianova

    Це не АстраЗенека.І вона в Індії не пройшла всі етапи випробування. На українцях будете випробувати.?

    Лариса Ткаченко reply Ludmila Andrianova

    На желающих...😂

    Андрій Іванюк reply Ludmila Andrianova

    Ludmila Andrianova Саме так.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up