Увага: на Житомирщині зростає захворюваність на бореліоз

Увага: на Житомирщині зростає захворюваність на бореліоз

За останні роки в Житомирській області зросла захворюваність серед окремих професійних груп населення на кліщовий іксодовий бореліоз (хворобу Лайма).

Такі дані наводить ДУ "Житомирський ОЛЦ МОЗ України".

Захворювання характеризується поліморфізмом клінічних проявів та є вагомою медичною проблемою з огляду на можливість ураження багатьох органів і систем. Серед найбільш характерних є ураження шкіри, нервової системи, суглобів, серця. При несвоєчасній діагностиці та без належного лікування хвороба має схильність до хронізації та призводить до тривалої непрацездатності, інвалідності, а іноді до смерті людини. 
Захворюваності на хворобу Лайма притаманна сезонність, яка зумовлена біологією кліщів, їхньою активністю в період з квітня по жовтень.
Передається хвороба через укуси заражених збудником хвороби Лайма кліщів.
До груп високого ризику інфікування Лайм-бореліозом відносяться робітники лісового господарства, мисливці, а також все населення при відвідуванні лісів, парків, присадибних ділянок в період активності іксодових кліщів.
В Україні на сьогодні склалася критична ситуація щодо хвороби Лайма в тих областях, які мають ліси. Тернопільським центром дослідження Лайм-бореліозу проводились вибіркові обстеження працівників лісогосподарств Тернопільської, Житомирської (у 2 лісогосподарствах), Закарпатської, Рівненської, Волинської і Сумської областей. Отримані результати свідчать, що серед обстежених 43% лісників Тернопільської, 58% лісників Житомирщини мають антитіла до борелій, які викликають хворобу Лайма.
Актуальність проблеми підтверджується виявленням випадків інфікування працівників лісового господарства на Житомирщині хворобою Лайма у поточному році. Станом на 10.05.19 р. ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» обстежено 582 працівники лісогосподарств в яких 129 (22,1 %) виявлені антитіла до борелій. Так, при дослідженні сироваток крові сучасним високочутливим методом імуноферментного аналізу (ІФА) - 34% робітників Ємільчинського лісгоспу, 32% - робітників Пулинського ЛГ, 15% - Олевського ЛГЗ, 21% - Новоград-Волинського та інш. лісгоспів мали позитивні результати.
Вакцинація проти даної хвороби відсутня. 
Тільки своєчасне обстеження та виявлення факту інфікування дає змогу лікарям інфекціоністам призначити лікування хворим і не допустити важких ускладнень.
На підставі вищевикладеного звертаємось до керівників держлісгоспів Житомирщини з метою своєчасного виявлення та лікування хвороби Лайма, організовувати щорічне профілактичне обстеження працівників лісгоспів.
Дана проблема не повинна залишити байдужими жодного керівника, адже від стану здоров’я ваших працівників залежить налагоджена робота та успіх ваших підприємств.
А також, звертаємося до всього населення області: у разі виявлення на тілі кліща необхідно доставити його в лабораторію на дослідження наявності збудників кліщового бореліозу та провести визначення в сироватці крові специфічних антитіл класу IgM та IgG у разі інфікування. 
ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження сироваток крові на сучасному лабораторному обладнанні методом імуноферментного аналізу (ІФА) та проводить лабораторні дослідження кліщів, знятих з людей, на наявність збудників кліщового бореліозу.

Коментарі (3)
  • Yulia Gnidenko

    Я столько клещей ещё не видела, как в этом году
  • Irina Orachevskaya

    Если укусил клещ ,любой, сразу антибиотик Доксициклин. Не ждите покраснения .
  • Elena Gumenyuk

    Чому перестали травити кліщів? Було б добре.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

18:03 Поцупив щонайменше 5 сумок та барсетку 17:40 Гарбуз – головний герой свята врожаю «Harvest fest» 17:21 У Житомирі завершився V Міжнародний фестиваль «Пісенний Спас» 17:02 Підпали в Олевській ОТГ: хто за ними стоїть? Від читача 18:24 Юліко: пташка української сцени 16:46 Найвищий розмір річної орендної плати зафіксовано в Овруцькому районі 16:22 У центрі міста є поклади нафти? Чи кока-коли? 16:04 7 пожеж сміття за добу. Всі - внаслідок необережного поводження з вогнем 15:40 Коростишівська ОТГ затвердила Стратегію розвитку до 2027 року 15:20 Фестиваль японської культури у Житомирі: як це було 15:01 Житомирські школярі вдруге виборюватимуть звання найсильніших в Україні 14:35 4 пожежі за добу. І всі у Черняхівському районі 14:20 Співак народився незрячим. Та батьки не змирилися з вироком, і сталося диво – син прозрів. 14:03 Оновлений стадіон «Спартак Арена» відкриється Кубком героїв АТО 13:40 Дублер Висоцького розкрив секрет великого артиста у Житомирі 13:20 Завтра через Житомир бігтимуть учасники ультрамарафону 13:02 Рибалки виявили мінометну міну 12:44 На Житомирщині зібрано більше 90% врожаю 12:19 З початку року затримано понад 1,5 тисячі (!) нетверезих водіїв 12:01 Найкрасивіші дівчатка і хлопчики живуть у Житомирі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up