У Рівненській області виявили новий різновид коронавірусу «Пірола»: що відомо

У Рівненській області виявили новий різновид коронавірусу «Пірола»: що відомо

У Рівненській області лабораторно підтвердили перший в Україні випадок нового субваріанта коронавірусу варіанта «Омікрон» під назвою «Пірола» — захворів 20-річний чоловік.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя.

Там зазначають, що виокремити випадок «Піроли» вдалося завдяки секвенуванню — лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися в геномі вірусу.

У МОЗ переконують, що вакцинація залишається єдиним способом набути імунітету та в разі захворювання перенести його легше й знизити рівень ускладнень під час хвороби.

Відео дня

«Вакцина [проти коронавірусу] — безоплатна та є в кожному пункті щеплення на рівні областей», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Більше про новий штам

Новий субваріант вірусу (BA.2.86) під назвою «Пірола» вперше зафіксували в Ізраїлі цього літа, потім його виявили в США, Данії та Великій Британії. У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни.

Симптоми субваріанта «Пірола» такі самі, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, втрата нюху або смаку, можливі подразнення очей та висипи.

Наразі за симптомами та клінічним проявом захворювання субваріанта «Пірола» фахівці не виявили особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій «Пірола» швидше вражає ослаблений імунітет.

Захворіти можуть також люди, які були раніше вакциновані, однак вакцина знижує ризики ускладнень. Тому тим, хто не завершив курс вакцинації проти коронавірусу, та людям із групи ризику важкого перебігу захворювання варто проконсультуватися з сімейним лікарем і зробити щеплення.

Ситуація з коронавірусом в Україні

За минулий тиждень, 30 жовтня — 5 листопада, в Україні зареєстрували 9 480 випадків COVID-19. Унаслідок ускладнень хвороби померли 45 людей, серед яких одна дитина до 4 років.

Наразі в країні 16,4 мільйона українців отримали одну дозу вакцини проти COVID-19, а 15,5 мільйона громадян зробили два щеплення. Лише 3,2 млн людей отримали бустерне щеплення та завершили курс первинної вакцинації, необхідний для формування імунітету проти коронавірусу.

Для безоплатних щеплень в Україні є понад 3 млн доз вакцини: вакцина Janssen від Johnson&Johnson, вакцина Comirnaty від Pfizer. Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей із 5-річного віку — вакцина Comirnaty.

Джерело: hromadske

Читайте також:

На Житомирщині протягом минулого тижня зареєстровано на 30% більше випадків ковіду, ніж за попередній період.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up