Рятувальники радять, як вберегтися від холоду

Рятувальники радять, як вберегтися від холоду

Зважаючи на значне зниження температури повітря, у ДСНС у Житомирській області розповіли, як уникнути переохолодження. Адже на Житомирщині вже є жертви обмороження.

Управління ДСНС надали житомирянам декілька порад, як вберегти себе та допомогти іншим у зимовий період:

  • Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. А людям похилого віку у період морозів краще утриматися від тривалого перебування на вулиці.
  • Якщо ви знаєте, що поруч з вами проживають одинокі літні люди  чи інваліди, не проходьте повз чуже горе. Провідайте таких людей, надайте допомогу людині, яка потрапила у біду, хоча б зателефонувавши до служб екстреного виклику. У випадку необхідності зверніться до соціальних служб чи місцевих органів влади, якщо таким людям потрібен додатковий соціальний догляд чи інша допомога. Разом ми в змозі протистояти викликам сьогодення.
  • Біда трапляється і тоді, коли дітей залишають напризволяще в будинку чи на вулиці у небезпечній ситуації. У період низьких температур, аби уникнути можливого переохолодження чи обмороження організму, не випускайте без контролю дітей на вулицю.
  • Найбільш уразливі для обморожень частини тіла з найслабшим кровопостачанням це – ніс, вуха, кінцівки, насамперед, нижні.
  • Симптоми обмороження розвиваються під час перебування на холоді. По-перше, виникає відчуття холоду. Потім людина відчуває поколювання, її шкіра набуває блідого відтінку, втрачає чутливість. Пізніше німіє і набуває синюшного відтінку. Втрата чутливості робить непомітною подальшу дію низької температури і часто є причиною тяжких незворотних змін у тканинах.
  • Під час перебування на холоді треба закривати, де це можливо, всі відкриті ділянки шкіри. Слід періодично перевіряти чутливість обличчя та кінцівок. Для профілактики обморожень, якщо ви використовуєте різні мазі пам’ятайте, що вони можуть дещо захистити від вітру, але не від морозу.
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up