МОЗ України пропонує для громадського обговорення оновлені санітарні норми для школи

МОЗ України пропонує для громадського обговорення оновлені санітарні норми для школи

Санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання у школі, можуть змінитися вперше за 17 років.

МОЗ України у співпраці з МОН України та експертами розробили новий  «Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти», що враховує сучасні потреби учнів, зокрема - дозволяє дітям з особливими освітніми потребами почуватись у школі вільно.

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ У «САНІТАРНОМУ РЕГЛАМЕНТІ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»

Скорочується тривалість виконання домашніх завдань

Тривалість виконання домашніх завдань не рекомендується більше 1 години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.

Школи отримують можливість самостійно організовувати простір

Скасовані  нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Вчителі можуть використовувати сучасні технології

Дозволено використання в навчальному процесі інтерактивних дощок, мультимедійних технологій та пристроїв. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення (освітлення, доступу в інтернет тощо).

Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.

Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям

Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.

Запропоновані продукти є корисними для дитячого організму.

Передбачена можливість організації кейтерингу.

Докладніше: Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров'я МОЗ України до 28 вересня  у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або [email protected]

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
15:17 Поліція документує наслідки російських обстрілів Житомира і району: постраждало троє людей 15:07 У Житомирі триває чемпіонат України з веслування на човнах «Дракон» photo_camera 14:54 Після ворожої атаки і значних пошкоджень підприємство Кромберг енд Шуберт припинило роботу на невизначений термін 12:38 5 цікавих українських слів, які були заборонені радянською владою, але вони повернулися Від читача 17:45 Фішингові посилання 08:45 У Житомирі під час тривоги люди можуть залишитися просто неба: мешканці повідомляють про зачинене укриття. ВІДЕО 08:27 Сьогодні у Житомирі перекриють рух транспорту для проведення фізкультурно-оздоровчого заходу "Забіг Житомирщина" 07:55 Після нічної атаки в Житомирі почала погіршуватися якість повітря 07:42 Під час нічної ворожої атаки у Житомирі пошкоджено приватні будинки і підприємство - є постраждалі play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up